Trwa ładowanie...
d3h1ikn
d3h1ikn

Sprawiedliwość Jak postępować słusznie

książka
Oceń jako pierwszy:
Sprawiedliwość Jak postępować słusznie
Tytuł oryginalny

Justice. What's the right thing to do

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Sprawiedliwość Jak postępować słusznie
Materiały prasowe

ŚWIATOWY BESTSELLER

Najsłynniejsza książka Michaela J. Sandela, powstała na podstawie popularnych i obleganych przez studentów wykładów, zatytułowanych Sprawiedliwość, które autor prowadzi na Uniwersytecie Harvarda.

Pytając o to, czy społeczeństwo jest sprawiedliwe, rozważamy, w jaki sposób dzieli między swoich członków to, co ma dla nas wartość – dochody i bogactwo, prawa i obowiązki, władzę i możliwości, urzędy i zaszczyty. Sprawiedliwe społeczeństwo rozdziela te dobra w odpowiedni sposób; przyznaje każdemu człowiekowi to, co mu się należy. Trudności zaczynają się wtedy, gdy zapytamy, co należy się ludziom i dlaczego.

Książka poświęcona jest analizie słabych i mocnych stron trzech sposobów myślenia o sprawiedliwości. Najpierw zajmiemy się ideą maksymalizacji dobrobytu. Następnie wizjami, które wiążą sprawiedliwość z wolnością. Na koniec przejdziemy do teorii, które łączą sprawiedliwość z cnotliwym i dobrym życiem.

Zanim podejmiemy próbę oceny tych trzech teorii sprawiedliwości, warto zapytać, jak mogą przebiegać dyskusje filozoficzne - szczególnie w tak niejasnej dziedzinie jak filozofia moralna i polityczna. Punktem wyjścia często są konkretne sytuacje. Ale w jaki sposób dokonuje się przejście od oceny konkretnych okoliczności do określenia zasad sprawiedliwości, które naszych zdaniem powinno się stosować w każdej sytuacji? Na czym polega argumentacja moralna?

Z rozdziału I

Sprawiedliwość Jak postępować słusznie
Numer ISBN

978-83-01-20939-1

Wymiary

148x210

Oprawa

miękka

Liczba stron

368

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d3h1ikn
d3h1ikn
d3h1ikn
d3h1ikn
d3h1ikn