Trwa ładowanie...
d3f22e3
06-05-2021 14:01

Kryptografia. W teorii i praktyce

książka
Oceń jako pierwszy:
d3f22e3
Kryptografia. W teorii i praktyce
Tytuł oryginalny

Cryptography: Theory and Practice

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Książka Kryptografia. W teorii i praktyce jest uznawana w świecie za jeden z najlepszych podręczników do kryptografii. Publikacja składa się z trzech części.

Pierwsza obejmuje kryptografię klasyczną, z tajnym kluczem, zwaną symetryczną.

Autor omawia w niej szyfry strumieniowe i elementy teorii informacji Shanonna. Szczegółowo opisuje i analizuje algorytm szyfru symetrycznego DES.

Druga część jest poświęcona kryptografii z kluczem publicznym, zwanej asymetryczną. Autor omawia tu algorytm RSA, kryptosystem ElGamala wraz z jego realizacją na krzywych eliptycznych, schematy podpisu cyfrowego (w tym DSS), funkcje skrótu oraz algorytmy dystrybucji kluczy, algorytmy uwierzytelniania i algorytmy dzielenia sekretów.

Trzecia część obejmuje bardziej złożone zagadnienia. Autor opisuje kody uwierzytelniania, dzielenie sekretów, problemy dotyczące generowania liczb pseudolosowych i protokoły o wiedzy zerowej.

Wszystkie zagadnienia są zilustrowane przykładami obliczeniowymi, a kryptosystemy są omówione zgodnie z przyjętym ogólnie schematem: metoda szyfrowania – metoda odszyfrowania – znane metody ataku.
Książka jest przeznaczona dla studentów informatyki, matematyki, szyfrantów, osób zajmujących się zawodowo ochroną informacji.

Kryptografia. W teorii i praktyce
Numer ISBN

978-83-01-21667-2

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

555

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f22e3
d3f22e3
d3f22e3
d3f22e3