Trwa ładowanie...
d4m459f
5 lutego 2020, 11:00

Podstawy systemu Linux dla hakerów. Pierwsze kroki z sieciami, skryptami i zabezpieczeniami w systemie Kali

książka
Oceń jako pierwszy:
d4m459f
Podstawy systemu Linux dla hakerów. Pierwsze kroki z sieciami, skryptami i zabezpieczeniami w systemie Kali
Tytuł oryginalny

Linux Basics for Hackers

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli zaczynasz ekscytującą przygodę z hakerstwem, cyberbezpieczeństwem i testami penetracyjnymi, książka Podstawy systemu Linux dla hakerów jest doskonała pozycją. Używając systemu Kali Linux - zaawansowanej dystrybucji systemu Linux, ukierunkowanej na testy penetracyjne - nauczysz się podstaw użytkowania systemu operacyjnego Linux oraz posiądziesz narzędzia i umiejętności niezbędne do kontrolowania środowiska Linux.

Na początek dowiesz się, jak zainstalować system Kali w maszynie wirtualnej, oraz poznasz podstawowe pojęcia związane z systemem Linux. Następnie zajmiesz się praktycznymi zagadnieniami, takimi jak operacje na tekstach, kontrolowanie uprawnień do plików i katalogów oraz zarządzanie zmiennymi środowiskowymi użytkownika. Zaraz potem przejdziesz do kluczowych aspektów działań hakerskich, takich jak zapewnianie sobie bezpieczeństwa i anonimowości, oraz nauczysz się pisania skryptów powłoki bash oraz Python.

Praktyczne przykłady i ćwiczenia, zawarte w każdym rozdziale, przyczynią się nie tylko do zwiększenia umiejętności, ale i ich sprawdzenia, gdy będziesz się uczyć, jak:

Ukrywać swoje ślady, zmieniając własne dane sieciowe oraz odpowiednio wykorzystując narzędzie rsyslog

Napisać narzędzie służące do skanowania sieci, podłączania się do sieci bezprzewodowych oraz ich nasłuchiwania

Ukrywać swoją działalność w Internecie, używając sieci Tor, serwerów proxy, wirtualnych sieci prywatnych i szyfrowanej poczty elektronicznej

Napisać skrypt powłoki bash służący do skanowania otwartych portów potencjalnych celów ataku

Korzystać z takich usług, jak MySQL, Apache Web Server i OpenSSH, oraz wykorzystywać je do własnych celów

Tworzyć swoje własne narzędzia hakerskie, takie jak zdalny program szpiegowski rejestrujący obrazy czy łamacz haseł

Hakerstwo nie jest łatwe. Dlaczego nie zacząć od pozycji Podstawy systemu Linux dla hakerów?

Podstawy systemu Linux dla hakerów. Pierwsze kroki z sieciami, skryptami i zabezpieczeniami w systemie Kali
Numer ISBN

978-83-01-20887-5

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

280

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m459f
d4m459f
d4m459f
d4m459f
d4m459f

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj