Trwa ładowanie...
di9wbcx
01-07-2022 10:00

Krótki kurs. Kryptografia

książka
Oceń jako pierwszy:
di9wbcx
Krótki kurs. Kryptografia
Tytuł oryginalny

Cryptography: A Very Short Introduction

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Seria Krótki kurs to popularnonaukowe książki wydawane przez Oxford University Press, które w przystępny sposób przedstawiają szereg tematów z niemal każdej dziedziny. Omawiając z entuzjazmem fakty, analizy, perspektywy i nowe koncepcje autorzy-eksperci sprawiają, że tematy trudne stają się przystępne w lekturze.

Krótki kurs. Kryptografia:
·napisana w przystępnym stylu, aby trafić do niematematycznego czytelnika,
·obejmuje takie zagadnienia jak ochrona danych oraz zastosowania kryptografii w nowoczesnych technologiach,
·prowadzi czytelnika przez faktyczne procesy tworzenia kodów i ich rozszyfrowywania.
Książka daje wstępny, ogólny ogląd tego, czym jest kryptografia. Ma ona nietechniczny charakter i napisana została przede wszystkim z myślą o laikach. Publikacja nie skupia się na technicznych kwestiach związanych z projektowaniem algorytmów, ale na tym, jak i do czego się je wykorzystuje. Jej celem jest usunięcie aury tajemniczości otaczającej kryptografię oraz pokonanie strachu, z jakim odnosi się do niej wiele osób niemających matematycznego przygotowania.
W przypadku tych czytelników, którzy nie mają zamiaru zajmować się zawodowo bezpieczeństwem, niniejsza książka stawia sobie za cel przedstawienie kryptografii jako interesującego i ważkiego tematu. Powinna ona umożliwić czytelnikowi zrozumienie terminologii zawartej w licznych książkach historycznych oraz filmach poświęconych kryptografii, a także docenienie wpływu, jaki kryptografia wywarła na naszą historię i jaki prawdopodobnie wywrze na naszej przyszłości. Powinna również ułatwić zrozumienie kłopotów, jakie szersza dostępność kryptografii sprawia rządom i organom ścigania.

Krótki kurs. Kryptografia
Numer ISBN

978-83-01-22239-0

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

175

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di9wbcx
di9wbcx
di9wbcx
di9wbcx