Trwa ładowanie...
d37oh9a

Hart ducha. Jak dzień po dniu walczyć o lepsze życie

książka
d37oh9a
Oceń jako pierwszy:
Hart ducha. Jak dzień po dniu walczyć o lepsze życie
Tytuł oryginalny

Resilience Hard-Won Wisdom for Living a Better Life

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W 2012 roku Eric Greitens, komandos amerykańskich oddziałów Navy SEAL, odebrał telefon od byłego towarzysza z komanda FOKI, Zacha Walkera, którego nie widział od dziesięciu lat. Walker był jednym z najtwardszych żołnierzy w oddziałach Navy SEAL. Jednak gdy powrócił z wojny do domu, do młodej rodziny w niewielkim amerykańskim miasteczku, zaczął zmagać się z otaczającą go rzeczywistością. Nie mając poczucia sensu życia, cierpiąc na zespół stresu pourazowego i starając się zagłuszyć to wszystko ostrym piciem, potrzebował pomocy.

Zach i Eric zaczęli do siebie pisać i ze sobą rozmawiać prawie każdego dnia. Eric zapisywał przy tym własne myśli na temat tego, jak można w życiu zbudować hart ducha.

Te listy, pisane na podstawie własnych doświadczeń, jak również odwołujące się do mądrości starożytnych i współczesnych myślicieli, złożyły się na niniejszą książkę.

Hart ducha wyjaśnia, jak możemy znaleźć cel, stawić czoła cierpieniu, praktykować współczucie, odkryć swoje powołanie, znaleźć mentora, żyć szczęśliwie – i wiele, wiele więcej. Lekcje Erica są głębokie i jednocześnie praktyczne, a jego rady wskazują jasne rozwiązania.

Wszyscy mamy do czynienia z bólem, przeciwnościami losu, zwątpieniem. Mamy jednak także narzędzia pozwalające przejąć kontrolę nad własnym życiem. Hart ducha jest inspirującą medytacją dla wojownika, który kryje się w każdym z nas.

Nie możesz „odbić się” od przeciwności losu. Możesz jedynie stawić im czoła. Istnieje droga prowadząca przez ból do mądrości, przez cierpienie do siły, przez strach do odwagi. Jej przejście jest możliwe, jeśli masz hart ducha.

d37oh9a
Hart ducha. Jak dzień po dniu walczyć o lepsze życie
Numer ISBN

978-83-8087-424-4

Wymiary

141x218

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

272

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d37oh9a
d37oh9a
d37oh9a
d37oh9a
d37oh9a