Trwa ładowanie...
d275ugn
30-01-2020 23:54

Dwie niezwykłe godziny - AUDIO. Wykorzystaj swoją szczytową wydajność i zrealizuj najważniejsze zadania

książka
Oceń jako pierwszy:
d275ugn
Dwie niezwykłe godziny - AUDIO. Wykorzystaj swoją szczytową wydajność i zrealizuj najważniejsze zadania
Tytuł oryginalny

Two Awesome Hours: Science-Based Strategies to Harness Your Best Time and Get Your Most Important Work Done

Forma wydania

Audiobook CD

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Niezależnie od tego, czy lubimy swoją pracę, czy nie, wymiar zadań, którym na co dzień musimy sprostać, osiągnął doprawdy abstrakcyjne rozmiary. Codziennie budzimy się z niepokojem, czy uda nam się ze wszystkim zdążyć. Które niecierpiące zwłoki sprawy będziemy musieli – znowu – poświęcić, żeby nie utonąć w morzu pracy? W reakcji na nieustannie wydłużające się listy rzeczy do zrobienia intuicyjnie skupiamy się na zwiększeniu wydajności – próbujemy robić coraz więcej w coraz krótszym czasie.

Dr Josh Davis twierdzi jednak, że nie tędy droga. Nie chodzi bowiem o to, by robić więcej i szybciej, lecz o stworzenie warunków, które zagwarantują nam przynajmniej dwie niezwykłe godziny szczytowej produktywności każdego dnia.

Davis ujawnia pięć niepozornych strategii, dzięki którym możemy stworzyć warunki sprzyjające niezwykłej produktywności, a także odzyskać zdrowie psychiczne i przywrócić życiu równowagę. Z książki dowiadujemy się, jak:

- maksymalnie wydłużyć czas między poszczególnymi zadaniami i świadomie decydować, czym zajmiemy się w następnej kolejności;

- planować zadania zgodnie z tym, jakich nakładów kognitywnych i emocjonalnych one od nas wymagają;

- posiąść umiejętność kierowania uwagą;

- ruszać się i odżywiać nasze ciała, by uzyskać natychmiastowe korzyści;

- rozpoznawać wpływ środowiska na nasz poziom czujności i skupienia.

Jesteśmy zdolni do imponujących przejawów zrozumienia, motywacji i skuteczności, jeśli tylko zapewnimy naszemu ciału i psychice optymalne warunki. Dwie niezwykłe godziny to lekcja, jak każdego dnia wspinać się na wyżyny produktywności.

Dr Josh Davis jest dyrektorem ds. badań naukowych i głównym wykładowcą Instytutu Neuroprzywództwa, globalnej organizacji, która zajmuje się wdrażaniem wyników badań naukowych i wiedzy o funkcjonowaniu mózgu do praktyki biznesowej i obszarów rozwoju przywództwa. Wykładał na Uniwersytecie Columbia, Uniwersytecie Nowojorskim oraz w Barnard College. Pisuje dla HBR.org, „strategy+business”, „Psychology Today” oraz „People & Strategy”. Mieszka w Nowym Jorku.

Dwie niezwykłe godziny - AUDIO. Wykorzystaj swoją szczytową wydajność i zrealizuj najważniejsze zadania
Numer ISBN

978-83-8087-034-5

Wymiary

135x190

Oprawa

plastikowa

d275ugn

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d275ugn
d275ugn
d275ugn
d275ugn