Trwa ładowanie...
d2nqkrk
04-02-2020 17:15

Biała Księga Blockchain

książka
Oceń jako pierwszy:
d2nqkrk
Biała Księga Blockchain
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Na czym polega „rewolucja blockchain” i kogo konkretnie dotyczy? Jak zmieni modele biznesowe, finanse firm i jak wpłynie na życie pojedynczych ludzi? Będzie ułatwieniem czy zagrożeniem?

Technologia blockchain wymusza liczne zmiany w sposobach zawierania, rozliczania i zapisywania transakcji. To system, który zaczyna wpływać na oblicze wielu branż. Z technologiami blockchain eksperymentują już nie tylko instytucje finansowe. Coraz bardziej interesują się nimi przedstawiciele branż związanych z cyberbezpieczeństwem, ubezpieczeniami, medycyną, logistyką, energetyką, FMCG, a także administracja państwowa i samorządowa.

W książce zaprezentowano nie tylko wady i zalety nowej rewolucji, ale też wypowiedzi wybitnych ekspertów, pionierów i realnych użytkowników pracujących z technologią blockchain. Są wśród nich: Salvatore Babones, Grant Blasidell, Jacek Czarnecki, Maciej Jędrzejczyk, Katarzyna Kamińska, Rafał Kiełbus, Przemysław Kwiecień, Filip Pawczyński, Krzysztof Piech, Łukasz S. Zgiep.

Ich wypowiedzi są nie tylko podsumowaniem tego, co wydarzyło się do tej pory, ale też wyjaśniają wiele wątpliwości m.in.:

kto dziś używa blockchain i w jakim celu?

jak wyglądają prawne regulacje w zakresie blockchain w Polsce?

gdzie technologia blockchain może zostać zastosowana w najbliższym czasie?

czy system kryptowalutowy może być bardziej stabilny niż system bankowy?

czy banki powinni obawiać się kryptowalut?

jak wytłumaczyć zmienność ceny bitcoinów?

czy dla polskiego biznesu, który ma ambicje działać na poziomie międzynarodowym, rozwiązania z zastosowaniem nowej technologii staną się konieczne?

Biała Księga Blockchain
Numer ISBN

978-83-01-20183-8

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

218

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nqkrk
d2nqkrk
d2nqkrk
d2nqkrk