Trwa ładowanie...
d383ko9

Wydawnictwo Do

http://do.com.pl/
Źródło: http://do.com.pl/, fot: Marek Ryćko

Wydawnictwo Do powstało w 1992 roku, jest odpowiedzialne za publikację debiutanckiej powieści Katarzyny Grocholi – "Przegryźć dżdżownicę".

Wydawnictwo Do – działalność

Przez 15 lat od powstania Wydawnictwo Do opublikowało 20 tytułów. Pierwszą znaczącą publikacją był zapis programów autorskich "Kabaretu Starszych Panów" z lat 1958-1966. W 1997 roku oficyna Do opublikowała książkę "Kobieta bez winy i wstydu" Wojciecha Eichelbergera, która otrzymała nominację do nagrody Nike. Na rynek trafiły jeszcze trzy książki tego autora pod znakiem Wydawnictwa Do. Bestsellerem okazał się tytuł „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem...” Magdy Jethon wydany w 2002 roku, stanowił on zbiór zabawnych anegdot z życia sławnych osób (m.in. Artura Barcisia, Ireny Santor, Rafała Ziemkiewicza, Zbigniewa Wodeckiego, Katarzyny Groniec, Michała Bajora).

Wydawnictwo Do – autorzy

Wydawnictwo Do publikowało m.in. Andrzeja Tomaszewskiego, Adriana Frutigera, Daniela Senderka, Adama Hanuszkiewicza, Ryszarda Tymona Tymańskiego, Czesława Czaplińskiego i Ewę Złotowską.

Wydawnictwo Do – pochodzenie nazwy

Nazwa Wydawnictwa Do nawiązuje do skojarzeń związanych z kilkoma językami – po polsku słowo "do" może przywodzić na myśl dążenie do celu; po angielsku "do" oznacza "robić" i kojarzy się z działaniem;po japońsku natomiast "do" można rozumieć jako droga lub symbolicznie droga życiowa.

d383ko9
Wydawnictwo Do
Rok powstania

1992

Adres

Al. Jerozolimskie 133

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(0 22) 824 01 64

Numer faksu

(0 22) 824 05 02

Adres WWW strony internetowej

http://www.do.com.pl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d383ko9
d383ko9
d383ko9