Trwa ładowanie...
d2k2yvh
15-04-2010 00:00

SMS. Słowa Mają Siłę

książka
Oceń jako pierwszy:
d2k2yvh
SMS. Słowa Mają Siłę
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

...czy jednak aż taką, aby rozkochać, zdobyć i zatrzymać swoją drugą połówkę, zwłaszcza, że "materiał" jest trudny, oporny i... olśniewająco - choć subiektywnie - piękny?

Historia, która zdarzyła się (i dzieje nadal) naprawdę, autentyczne dialogi - a wszystko to składające się na pierwszą powieść napisaną w formie telefonicznych "SMS-ów".

Telefon jest tutaj kotarą ukrywającą wielbiciela bez twarzy, lub - paradoksalnie - o kilku obliczach. To również narzędzie w rękach przewrotnego, bo zdeterminowanego, uwodziciela, który wstydzi się swojego wyglądu, musi więc znaleźć inne oręże - staje się "magiem słów".

"Wirtualny kochanek" pojawia się, znika, kusi. Nie tyle obietnicami, co raczej... tajemnicą swojego (nie)istnienia. Boi się konfrontacji rzeczywistości z wyobrażeniami, nie jest jednak tchórzem, bo choć obecny tylko wirtualnie, ma odwagę postawić wszystko na jedną kartę.

To jednak tylko jeden z aspektów książki Daniela Senderka. Ten drugi - bardziej bolesny - to pytania zadawane sobie: jak dalece można dać manipulować sobą przez obiekt uczuć, gdzie nakreślić linię demarkacyjną między fascynacją a lekką obsesją, kiedy gra o miłość staje się już tylko grą upajającą samą w sobie, wreszcie: czy uczucie, o które musi się "grać" można nazwać Miłością?

SMS. Słowa Mają Siłę
Numer ISBN

83-85586-13-X

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

232

d2k2yvh

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k2yvh
d2k2yvh
d2k2yvh