Trwa ładowanie...
d1sp3b8
15-04-2010 00:00

Człowiek i jego znaki

książka
Oceń jako pierwszy:
d1sp3b8
Człowiek i jego znaki
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Historia podstawowych form graficznych, które tworzyli ludzie różnych kultur - od epoki kamienia do współczesności. Uporządkowana i usystematyzowana wiedza o twórczym powstawaniu piktogramów, znaków-symboli, znaków-sygnałów oraz pisma.

Omówienie znaków literowych, refleksja nad czytelnością i siłą oddziaływania znaków, nad komunikacją wizualną oraz zagadnienia tworzenia odmian krojów pisma. A wszystko to w połączeniu z tłem historycznym, studium kulturowym oraz psychologicznym oddziaływaniem znaków na człowieka i ich mocą wizualną daje nową jakość spojrzenia na omawiane zagadnienia.

Teoria jest doskonale ilustrowana rysunkami, książka napisana zwięźle i oszczędnie, z przejrzystym układem treści.

To pierwsza tego typu pozycja w Polsce przedstawiająca powyższy krąg tematyczny. W Europie doczekała się wydań w języku niemieckim, francuskim, angielskim oraz hiszpańskim.

Człowiek i jego znaki
Numer ISBN

83-85586-14-8

Wymiary

170x240

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Kulturoznawstwo i antropologia

Oprawa

1

Liczba stron

295

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sp3b8
d1sp3b8
d1sp3b8
d1sp3b8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj