Trwa ładowanie...
d2bwey5

Rafał A. Ziemkiewicz

Fabryka Słów
Źródło: Fabryka Słów

Pisarz, krytyk, felietonista, komentator ekonomiczny i polityczny, dziennikarz. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych komentatorów polskiego życia politycznego. Absolwent polonistyki. Debiutował w roku 1982 w Odgłosach opowiadaniem Z palcem na spuście. Autor wielu znakomitych opowiadań (m.in. Jawnogrzesznica, Szosa na Zaleszczyki czy Śpiąca królewna,) i powieści (w tym dwóch nagrodzonych Nagrodą im. Janusza A. Zajdla: Pieprzony los kataryniarza i Walc stulecia oraz Ciało obce, Żywina czy Zgred).
Najchętniej pisze fantastykę tzw. bliskiego zasięgu, zajmując się losami Polski i Europy i tworząc wizję najbliższych dziesięcioleci.

Utwory autora były wielokrotnie nominowane i nagrodzane Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. Sukcesem komercyjnym okazał się zbiór felietonów polityczno-społecznych Viagra mać!, a także inne książki publicystyczne autora takie, jak Michnikowszczyzna, Polactwo i Czas wrzeszczących staruszków.

W marcu 2011 roku ukazała się książka Wkurzam salon (Wyd. Czerwone i Czarne), wywiad-rzeka z Ziemkiewiczem przeprowadzony przez Rafała Geremka.

d2bwey5

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bwey5
d2bwey5
d2bwey5