Trwa ładowanie...
d39lsea
05-02-2020 11:29

Wielka Degeneracja. Jak psują się instytucje i umierają gospodarki

książka
Oceń jako pierwszy:
d39lsea
Wielka Degeneracja. Jak psują się instytucje i umierają gospodarki
Tytuł oryginalny

The Great Degeneration: How Institutions Decay and Economies Die

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zmierzch Zachodu – ile mamy jeszcze czasu?

Jakie są przyczyny kryzysu zachodniej cywilizacji? Dlaczego reszta świata tak szybko nas dogania? Co powoduje, że żyjemy w czasach spowolnionego wzrostu gospodarczego, narastających nierówności w starzejących się społeczeństwach i związanej z tym wszystkim utraty wiary w sens kroczenia naszą ścieżką rozwoju?

Nowa książka Nialla Fergusona, jednego z najbardziej błyskotliwych historyków naszych czasów i wybitnego znawcy problematyki gospodarczej na przestrzeni dziejów, jest gorzką lekcją na temat przyczyn chorób Zachodu oraz wezwaniem do naprawy, póki jeszcze czas.

Ferguson w swojej książce skupia się na tym, co naprawdę kluczowe dla bogactwa społeczeństw: na fenomenie instytucji. Degeneracja Zachodu zabiera nas w podróż, która pozwala zrozumieć stan czterech najważniejszych instytucji naszego świata: demokracji, kapitalizmu, rządów prawa i społeczeństwa obywatelskiego. To unikatowy w swym mądrym dystansie obraz zachodniej cywilizacji, powstały dzięki olbrzymiej wiedzy historycznej i ekonomicznej autora Potęgi pieniądza.

W swym logicznym wywodzie Ferguson wykazuje między innymi upadek „kontraktu międzypokoleniowego” w naszych demokracjach, szkodliwość nieumiejętnego regulowania sektora bankowego przez państwo, upadek rządów prawa na rzecz rządów prawników oraz kryzys aktywności społecznej w nadopiekuńczych krajach Zachodu. Diagnoza może być tylko jedna: albo dokonamy odważnych, kosztownych reform, albo…

Wielka Degeneracja. Jak psują się instytucje i umierają gospodarki
Numer ISBN

978-83-08-06308-8

Wymiary

145x207

Oprawa

twarda

Liczba stron

224

Język

polski

d39lsea

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39lsea
d39lsea
d39lsea
d39lsea