Trwa ładowanie...
d3460lb
28-06-2022 12:00

Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka

książka
Oceń jako pierwszy:
d3460lb
Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka to wybór cytatów inspirujących, łamiących utarte schematy i pobudzających do refleksji nad naturą dziecka i jego relacjami z dorosłymi. Mimo upływu lat myśl Korczaka nie traci na aktualności.
Chcę nauczyć rozumieć i kochać cudowne, pełne życia i olśniewających niespodzianek – twórcze „nie wiem” współczesnej wiedzy w stosunku do dziecka.
Wybrałam Recepty do tego tomu, przejęta mądrością Starego Doktora, wzruszona jego szczerością i zafascynowana logiką zaleceń dla rodziców i wychowawców oraz dla wszystkich, których troską jest pielęgnowanie więzi międzyludzkich − nie tylko tych z dziećmi.
Jest bowiem teraz rzeczą ważniejszą niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, by przypominać ludziom na wszelkie sposoby, jak ważne są dobre, przyjazne relacje, oparte na pogodnym i polubownym łagodzeniu konfliktów, na akceptacji różnic i szacunku dla odmiennego sposobu życia, charakteru, upodobań.
Nawet jeśli realia czasu się zmieniły, nie zmieniła się potrzeba doskonalenia samego siebie u tych wszystkich, którzy są choć w części odpowiedzialni za kształt życia drugiego człowieka.
Agnieszka Zgrzywa

Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka
Numer ISBN

978-83-01-22214-7

Wymiary

123x195

Oprawa

twarda

Liczba stron

224

Język

polski

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3460lb
d3460lb
d3460lb
d3460lb