Trwa ładowanie...
d2ghv2b
05-02-2020 01:24

PRZECIWKO ŻYCIU tom 1. Perspektywy badawcze problematyki zagrożeń życia

książka
Oceń jako pierwszy:
d2ghv2b
PRZECIWKO ŻYCIU tom 1. Perspektywy badawcze problematyki zagrożeń życia
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

O serii PRZECIWKO ŻYCIU

Składająca się z czterech tomów seria wydawnicza „Przeciwko życiu” została poświęcona najbardziej fundamentalnym i nieustannie aktualnym problemom zagrożeń życia człowieka. Zagadnienie to dotyczy jednej z naszych podstawowych potrzeb: potrzeby bezpieczeństwa. Jej deprywacja uniemożliwia prawidłowy rozwój osobowy, emocjonalny i psychiczny. Jest zatem oczywiste, że kwestia zagrożeń ludzkiego życia nurtuje społeczności w skali globalnej, lokalnej, a także w wymiarze indywidualnym.

W tomie 1 Autor przedstawia szeroki wachlarz perspektyw teoretyczno-badawczych ujęcia pro-blematyki życia i śmierci. W tomie 2 zostaną omówione zagadnienia dotyczące wojen i konfliktów zbrojnych oraz terroryzmu. W tomie 3 Autor dokona analizy kwestii obejmujących działania jed-nostki przeciwko życiu innych (przestępczość przeciwko życiu, uwarunkowania sytuacyjne i kul-turowe). Tom 4 będzie dotyczyć problematyki afirmacji życia w wymiarze holistyczno-ekologicznym, biologiczno-medycznym, kulturowo-społecznym, interpersonalnym i intrapersonalnym.

W części I tego tomu Autor analizuje zagrożenia życia człowieka z różnych perspektyw, m.in. biologicznej, medycznej, socjologicznej, psychologicznej, prawnej, filozoficznej i religijnej. W części II zaś rozpatruje omawianą problematykę pod kątem dwóch obszernych kategorii czynników: zagrożeń w dużym stopniu niezależnych od ludzi, np. mikrobiologicznych, genetycznych czy klimatycznych, oraz zagrożeń, które wynikają z destruktywnej działalności człowieka zarówno wobec natury, jak i wobec własnej osoby.

Autor podejmuje próbę dokonania integracji i syntezy wiedzy dotyczącej problematyki zagrożeń życia, co stanowi przedsięwzięcie, które nie zostało dotąd w tak szerokim zakresie podjęte ani w literaturze polskiej, ani obcojęzycznej.

Z recenzji

Praca ma charakter pionierski. Zdumiewa fakt, że prof. Brunon Hołyst obejmuje zakresem swoich badań naukowych wciąż nowe problemy. Po opublikowaniu pięciotomowej serii dotyczącej bez-pieczeństwa aktualnie zajmuje się tematyką zagrożenia życia. Te dwie dziedziny pozostają ze sobą w ścisłym związku. Życie każdego z nas wymaga bezpieczeństwa.

Z recenzji prof. zw. dra hab. Andrzeja Bałandynowicza

Pierwszy tom, jak cała seria, jest poświęcony ważnemu zagadnieniu zagrożeń życia. Zostały w nim wyeksponowane podstawowe perspektywy badawcze. Jest to pozycja unikatowa, ponieważ ujmuje zagadnienie zagrożeń życia w sposób wieloaspektowy. Trzy pierwsze tomy są poświęcone różnym problemom życia, tom 4 zaś zawierać będzie refleksje na temat afirmacji życia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wartość życia.

Z recenzji dra hab. Andrzeja Hankały, prof. UW

O autorze

Prof. zw. dr hab. dr h.c. Brunon Hołyst, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie; profesor honorowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Inicjator i założyciel Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Prezes Honorowy Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej, prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Promotor licznych prac doktorskich, recenzent wielu prac doktorskich i habilitacyjnych. Profesor jest autorem około 1000 publikacji, w tym 67 monografii i podręczników akademickich: Kryminologia, Kryminalistyka, Suicydologia, Terroryzm (t. 1 i 2), Policja na świecie, Psychologia kryminalistyczna, Wiktymologia. Jego książki ukazały się w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Chinach, Rosji i na Ukrainie. W wielu krajach jako visiting profesor prowadził wykłady z zakresu wiktymologii, kryminologii i suicydologii.

PRZECIWKO ŻYCIU tom 1. Perspektywy badawcze problematyki zagrożeń życia
Numer ISBN

978-83-01-19404-8

Wymiary

165x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

682

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b
d2ghv2b
d2ghv2b
d2ghv2b
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj