Trwa ładowanie...
d1r2vr8

Programowanie obrabiarek CNC

książka
d1r2vr8
Oceń jako pierwszy:
Programowanie obrabiarek CNC
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wydawnictwo przedstawia kolejne, najnowsze – zmienione i zaktualizowane wydanie bestsellerowej książki dotyczącej programowania obrabiarek sterowanych numerycznie.

Publikacja stanowi bogate kompendium wiedzy praktycznej o technikach programowania oraz możliwościach technologicznych różnych pakietów/programów CAD/CAM, które są powszechnie stosowane w nowoczesnym przemyśle wytwórczym.

Autorami jest doświadczona kadra naukowców i praktyków, którzy w swojej pracy akademickiej oraz projektach przemysłowych wykorzystują z powodzeniem opisane w książce zagadnienia.

W książce omówiono m.in.:

budowę i funkcje układu CNC, klasyfikację i metody programowania;

rodzaje układów sterowania obrabiarek NC/CNC;

wyposażenie narzędziowe i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek NC/CNC;

zastosowanie technik wirtualnej rzeczywistości i inżynierii odwrotnej oraz techniki pomiarów współrzędnościowych;

programowanie obróbki na obrabiarkach CNC, a w szczególności:

programowanie układów CNC z podaniem technik pomiarowych, cykli ustalonych, sposobów korekcji narzędzi oraz metod programowania z użyciem podprogramów i programowania parametrycznego,

programowanie wspomagane komputerem zewnętrznym,

programowanie ręczne wspomagane komputerowo,

automatyczne systemy programowania,

interaktywny system programowania,

programowanie obrabiarek wielofunkcyjnych.

Obecne, nowe wydanie książki zawiera uaktualnione informacje na temat wyposażenia narzędziowego i technicznego obrabiarek CNC, integracji obróbki i pomiarów współrzędnościowych, a także omówiono programowanie obrabiarek wieloosiowych oraz nowe wersje pakietów Mastercam v.2019 i NX CAM v.12.

Zamieszczono też liczne rysunki, tabele i schematy poglądowe, zdecydowanie ułatwiające zrozumienie przekazywanych treści, a także przykłady zastosowania większości z omawianych systemów programowania.

Publikacja ta kierowana jest z jednej strony do studentów studiów technicznych na kierunkach przykładowo: Mechanika i budowa maszyn, Mechatronika, Automatyka i Robotyka czy Zarządzanie i inżynieria produkcji. Praktyczne treści i aktualne wskazówki przydadzą się również studentom studiów podyplomowych oraz praktykom – np. programistom obrabiarek CNC, inżynierom mechanikom albo służbom utrzymania ruchu w przedsiębiorstwach.

d1r2vr8
Programowanie obrabiarek CNC
Numer ISBN

978-83-01-20868-4

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

320

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d1r2vr8
d1r2vr8
d1r2vr8
d1r2vr8
d1r2vr8