Trwa ładowanie...
d3ymm05
03-02-2020 19:11

Organizacja ruchu kolejowego

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ymm05
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wydawnictwo PWN przedstawia nowoczesną i bardzo potrzebną książkę – kompendium dotyczące transportu kolejowego w Polsce. W związku z dużymi nakładami w tym sektorze gospodarki (pieniądze w ramach budżetu UE) i dużego rynku w naszym kraju (hub transportowy) istnieje wyraźna potrzeba zmierzenia się z taką tematyką w obecnym czasie.

Oto bowiem choćby w „Masterplanie dla transportu kolejowego w Polsce do 2030 r.” zapowiedziano modernizację linii kolejowych, budowę linii dużych prędkości, wdrożenie ERTMS (European Rail Traffic Management) – celem jest podniesienie atrakcyjności przewozów kolejowych między europejskimi państwami i budowę nowych przystanków i węzłów integracyjnych.

Publikację tę charakteryzują:

perspektywa organizatorów przewozu, ale również zarządcy infrastruktury,

szerokie omówienie problemu interoperacyjności (wdrażanie systemu ERTMS, TSI „Ruch kolejowy”),

zagadnienia dotyczące otoczenia biznesowego transportu kolejowego.

Książka głównie kierowana do praktyków, profesjonalistów – np. biur projektowych, firm consultingowych rynku TSL, wszystkich zainteresowanych technicznymi i organizacyjnymi aspektami kolejnictwa. Będzie to również dobra lektura dla studentów kierunków politechnicznych oraz ekonomicznych – wydziałów transportu i logistyki.

Organizacja ruchu kolejowego
Numer ISBN

978-83-01-20689-5

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

350

Język

polski

d3ymm05

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ymm05
d3ymm05
d3ymm05
d3ymm05