Trwa ładowanie...
d1l1wlh
4 marca 2022, 15:00

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem

książka
Oceń jako pierwszy:
d1l1wlh
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Publikacja napisana por redakcją naukową prof. dr. hab. inż. Piotra Cichosza pod tytułem Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem zawiera najnowsze osiągnięcia z obszaru obróbki skrawaniem, które są już współcześnie stosowane w przemyśle lub będą w najbliższym czasie wdrażane.
Co ważne, szczególną uwagę zwrócono na zalety oraz pułapki różnych technik skrawania, z jakimi można się spotkać podczas wprowadzania ich w warunkach przemysłowych.
W książce Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem przedstawiono m.in. takie zagadnienia jak:

współczesne materiały narzędziowe i powłoki przeciwzużyciowe,
możliwości walki z niekorzystną postacią wiórów,
trendy we wspomaganiu skrawania płynami obróbkowymi (obróbka na sucho, zminimalizowane smarowanie, stosowanie wysokich ciśnień, chłodzenie kriogeniczne itp.),
przeciwdziałanie drganiom, w tym wyważanie dynamiczne narzędzi,
skrawanie materiałów trudnoobrabialnych (twardych, stopów lotniczych, kompozytów),
obróbkę z dużymi prędkościami, wysoko produktywną, kompletną,
nowoczesne metody obróbki kół zębatych,
automatyczna diagnostyka stanu narzędzia i nadzorowanie procesów skrawania,
obróbki hybrydowe,
nowoczesne obrabiarki,
gospodarka narzędziowa,
efektywność wytwarzania, w tym optymalizacja skrawania.

Wydawnictwo kieruje tę książkę do inżynierów i techników zajmujących się w przemyśle projektowaniem procesów technologicznych, efektywnością skrawania, eksploatacją narzędzi. Skorzystać z niej mogą także pracownicy naukowi zajmujący się tą tematyką, a także studenci wydziałów mechanicznych oraz wyższych i średnich szkół technicznych.

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem
Numer ISBN

978-83-01-22085-3

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

370

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj