Trwa ładowanie...
d1sflwe

Mag Wydawnictwo

Wydawnictwo MAG założone w 1993 r. przez współzałożyciela i wicenaczelnego Fantastyki wydaje współczesną literaturę fantastyczną, książki dla dzieci oraz współczesną beletrystykę, przede wszystkim przekłady z języka angielskiego. Do końca 2004 roku łącznie ukazało się 167 tytułów.

Oferta Wydawnictwa MAG jest zróżnicowana, obejmuje zarówno literaturę „z górnej półki”, jak też wybrane najciekawsze pozycje z literatury komercyjnej.

W ramach literatury fantastycznej prezentujemy najciekawsze tytuły z dziedziny szeroko rozumianej fantastyki (science-fiction i fantasy) oraz serię „Andrzej Sapkowski przedstawia. Wśród tytułów z literatury science-fiction i fantasy prezentujemy najsławniejszych autorów, wielokrotnie nagradzanych nagrodami krytyków literackich jak i laureatów plebiscytów czytelników. Często, są to pozycje kontrowersyjne, znaczące na tle pozostałej pulpy wydawniczej, nigdy przeciętne.

Z kolei seria „Andrzej Sapkowski Przedstawia” , wybierana i opatrywana wstępem Andrzeja Sapkowskiego prezentuje najgłośniejsze współczesne nazwiska szeroko rozumianej literatury fantasy.

Za swoją aktywność na polu polskiego rynku odbiorców literatury SF i fantasy byliśmy kilkakrotnie nagradzani m.in. Śląkfą ’94 w kategorii Najlepszy Wydawca Roku, Śląkfą ’98 za najlepszą serię wydawniczą oraz Sfinksem ’99 w kategorii Zagraniczna Powieść Roku za książkę Waltera Jon Williamsa Metropolita. Nasi autorzy są laureatami prestiżowych nagród, m.in. polski pisarz fantasy Feliks W. Kres aż dwukrotnie otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla przyznawaną przez polskich miłośników fantastyki.

Nasze książki często są obecne na listach bestsellerów Empik i sieci księgarskiej „Matras”, często na czołowym miejscu. Eragon okazał się bestsellerem roku i zajął 2. miejsce na liście bestsellerów Empik oraz 7. na liście bestsellerów sieci księgarskiej „Matras”. Jego sprzedaż przekroczyła już 35 tys. i nadal szybko rośnie.

Wykreowaliśmy kilku wcześniej nieznanych autorów. Neil Gaiman, wcześniej nieznany polskiemu czytelnikowi, stał się gwiazdą literatury zarówno dla dorosłych czytelników jak i autorem bestsellerów literatury dziecięcej. Jego ilustrowana książka dla dzieci Wilki w ścianach otrzymała Nagrodę Dużego Donga – w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku. Wcześniejsza powieść Koralina wydana w 2003 roku zajęła 4 miejsce na liście bestsellerów Empik, a Amerykańscy bogowie byli hitem 2001 roku.

d1sflwe
Mag Wydawnictwo
Rok powstania

1993

Adres

ul. Krypska 21/63

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(+48 22) 813 47 43

Numer faksu

(+48 22) 813 47 43

Adres WWW strony internetowej

http://www.mag.com.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sflwe
d1sflwe
d1sflwe