Trwa ładowanie...
d3cyj5r

Katarzyna Janowska

Katarzyna Janowska jest laureatką nagrody Grand Press w kategorii Publicystyka facebook.com
Źródło: facebook.com

Katarzyna Janowska jest dziennikarką Onetu, laureatką nagrody Grand Press w kategorii Publicystyka. W swojej karierze związana była z każdym medium: telewizją, radiem, prasą oraz internetem.

Katarzyna Janowska - życiorys

Katarzyna Janowska urodziła się w 1966 r. Studiowała polonistykę oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę dziennikarską zaczęła od pracy w "Gazecie Krakowskiej". Potem pisała dla tygodnika "Polityka" oraz dla "Przekroju", którego do 2011 r. była redaktorką naczelną.

Katarzyna Janowska w Telewizji Polskiej wraz z Piotrem Mucharskim, redaktorem naczelnym "Tygodnia Powszechnego", prowadziła wywiady z autorytetami w dziedzinie kultury, nauki i religii i w cyklach "Rozmowy na koniec wieku" i "Rozmowy na nowy wiek". Część z nich została wydana przez Wydawnictwo Znak.

Od 2011 r. Janowska była dyrektorem kanału TVP Kultura. Po nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w 2015 r. podała się do dymisji. Szefowała również nie istniejącemu obecnie kanałowi Grupy ITI (w jej ramach działają m.in.: TVN, Onet.pl, Multikino, sympatia.pl, Pascal i Mango Media) - nTalk na platformie n.

Katarzynę Janowską w radiu można było usłyszeć także w audycji Chilli Zet - "Rozmowy na koniec tygodnia".

Obecnie dziennikarka związana jest z Onetem, gdzie prowadzi dział kultura w segmencie Lifestyle&Kobieta.

Katarzyna Janowska otrzymała telewizyjnego Wiktora za swą działalność w 2000 r., nagrodę im. Dariusza Fikusa oraz Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2014.

Katarzyna Janowska - książki

Katarzyna Janowska i Piotr Mucharski przeprowadzili serię wywiadów z wyróżniającymi się osobowościami ze świata kultury, sztuki, filmu, literatury, filozofii czy Kościoła. We wspólnych publikacjach dwojga dziennikarzy, można przeczytać wypowiedzi takich osób jak: Czesław Miłosz, Jacek Woźniakowski, Stanisław Lem, Maria Janion, Jan Nowak-Jeziorański, Olga Tokarczuk, ks. Józef Tischner, Wojciech Kilar, Julia Hartwig, Tomasz Tomaszewski, Krzysztof Zanussi, Hanna Krall czy Zbigniew Rybczyński.

d3cyj5r

Podziel się opinią

1
Share
d3cyj5r
d3cyj5r
d3cyj5r
d3cyj5r