Trwa ładowanie...
d34m0z7
20-10-2014 00:00

Pendereccy. Saga rodzinna

książka
Oceń jako pierwszy:
d34m0z7
Pendereccy. Saga rodzinna
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Kiedy wysłał trzy utwory na Konkurs Młodych organizowany przez Związek Kompozytorów Polskich, zdobył wszystkie trzy nagrody.

Jest jednym z najważniejszych kompozytorów XX wieku. Całe życie poświęcił muzyce, ale, jak twierdzi, jego największą miłością są... drzewa.

Krzysztof Penderecki z okazji swoich 80. urodzin obdarowuje czytelników wyjątkowym prezentem: autobiografią, w której ukazuje się od bardziej prywatnej strony, dotychczas pozostającej w ukryciu. Oczywiście ci, którzy chcieliby prześledzić muzyczną drogę mistrza, również nie będą zawiedzeni, jednak ta książka to przede wszystkim Krzysztof Penderecki pośród rodziny, przyjaciół, w Lusławicach, wśród drzew i dźwięków.

Jego babcia była Ormianką, a dziadek Niemcem. Ojciec i dziadek fascynowali się grecką literaturą i kulturą, dlatego Penderecki przyznaje się do wychowania w tradycji śródziemnomorskiej. Autor wspomina młodość: studia, przyjaźnie, pierwsze sukcesy, początek drogi do międzynarodowej sławy. Książka zawiera też odpowiedzi na wiele pytań, które odkryją, jaki jest Krzysztof Penderecki dla bliskich i przyjaciół, uczniów i kolegów, co myśli o swoim życiu i drodze, jaką przebył, komu zawdzięcza sukces, co najbardziej w życiu ceni, jak i kiedy wypoczywa, czy lubi spotkania z ludźmi, a kiedy potrzebuje samotności.

Pendereccy. Saga rodzinna
Numer ISBN

978-83-08-05231-0

Wymiary

145x205

Gatunek

Kultura i sztuka,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia,Kultura i sztuka,Pamiętniki, dzienniki, wspomnienia

Oprawa

6

Liczba stron

352

Inne wydania

Kraków - 2013-12-05

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34m0z7
d34m0z7
d34m0z7