Trwa ładowanie...
d3biwj3

Ekonomia z elementami opisu gospodarki turystycznej i rekreacyjnej

książka
d3biwj3
Oceń jako pierwszy:
Ekonomia z elementami opisu gospodarki turystycznej i rekreacyjnej
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Ekonomia z elementami opisu gospodarki turystycznej i rekreacyjnej
Materiały prasowe

Podręcznik z zakresu ekonomii przeznaczony dla studentów kierunku Turystyka i rekreacja, a także kierunków pokrewnych. Jako pierwszy na rynku łączy w sobie treści, które w tradycyjnym systemie kształcenia przekazywane są w ramach dwóch komplementarnych względem siebie, ale jednak odrębnych przedmiotów: Ekonomii i Ekonomiki turystyki i rekreacji.

Autorzy w ramach jednej publikacji zebrali niezbędną studentom ogólną wiedzę ekonomiczną z wiedzą przedmiotową – poszczególne zagadnienia ekonomiczne zostały od razu przeniesione na grunt kierunkowych zainteresowań studenta. Ułatwia to odbiór prezentowanych treści i poprawia efektywność procesu dydaktycznego – tak w zakresie poznania podstaw ekonomii, jak i w aspekcie kierunkowym – związanym ze zrozumieniem mechanizmów kierujących ekonomicznymi wyborami uczestników turystyki i rekreacji.

Struktura podręcznika została określona na podstawie programów przedmiotów Ekonomia i Ekonomika turystyki i rekreacji. Treści zostały dobrane tak, aby podręcznik mógł być zrealizowany w ramach godzin wynikających z powszechnych standardów kształcenia, tj. w wymiarze łącznym ok. 120 godzin lekcyjnych.

Zespół autorski tworzą pracownicy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

d3biwj3
Ekonomia z elementami opisu gospodarki turystycznej i rekreacyjnej
Numer ISBN

978-83-01-19809-1

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

962

Język

polski

Recenzja

Zamysłem Autorów podręcznika jest pomoc w uporządkowaniu i przekazaniu wiedzy ekonomicznej studentom kierunku Turystyka i rekreacja. Zagadnienia specjalistyczne, związane z turystyką i rekreacją zostały zaprezentowane bezpośrednio w odniesieniu do ogólnej wiedzy ekonomicznej. (…) Problematyka zawarta w poszczególnych częściach podręcznika jest wielowątkowa i wieloaspektowa, co pozwala na poszerzenie wiedzy z wielu zagadnień związanych z rozwojem turystyki w skali mikro-, makro- i mezoekonomcznej.

Z recenzji dr hab. Agnieszki Niezgody, prof. nadzw. UEP

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Podziel się opinią

Share
d3biwj3
d3biwj3
d3biwj3
d3biwj3
d3biwj3