Trwa ładowanie...
d4fwmdv
07-05-2014 00:00

Zdjąć Polskę z krzyża

książka
Oceń jako pierwszy:
d4fwmdv
Zdjąć Polskę z krzyża
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Bez przebaczenia – laicka spowiedź Polaka w XXI wieku!

Penitent: Janusz Palikot. Spowiednik: Cezary Michalski

Janusz Palikot i Cezary Michalski, dwaj „ludzie po przejściach”, spierają się, czy trzeba w Polsce walczyć z Kościołem i religią (Janusz Palikot), czy raczej z ich patologiami (Cezary Michalski).

Palikot tłumaczy, dlaczego nie poddał się „urokowi papieża Franciszka” i pozostaje konsekwentnym przeciwnikiem Kościoła i religii, które uważa za główną przeszkodę na drodze Polaków do Europy i nowoczesności. Czyni też Kościół odpowiedzialnym za osłabienie w Polsce świeckiego państwa, niszczenie świeckiego kapitału społecznego oraz „skarlenie i zdziecinnienie wiernych”.

Dla Michalskiego Palikot jest współczesnym polskim „Atyllą, Biczem Bożym”, będącym odpowiedzią na błędy i patologie polskiego Kościoła. Ponad półtora miliona Polaków, którzy po raz pierwszy zagłosowali na antyklerykalną partię po Smoleńsku, powinno być ostatnim ostrzeżeniem dla biskupów i księży, którzy odrzucili chrześcijaństwo (z jego uniwersalizmem i postulatami emancypacji społecznej), a zamiast niego wybrali prawicową ideologię, nacjonalizm i „herezję smoleńską” – myląc często Jarosława Kaczyńskiego z Janem Pawłem II.

Zdjąć Polskę z krzyża
Numer ISBN

978-83-280-0959-2

Wymiary

140x200

Gatunek

Wywiady

Oprawa

3

Liczba stron

240

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fwmdv
d4fwmdv
d4fwmdv