Trwa ładowanie...
d41jbzr
11-04-2022 15:00

Wzory przyszłości osobistej i zawodowej młodzieży licealnej. Między tradycją a ponowoczesnością

książka
5.0
(1 głos)
Oceń:
d41jbzr
Wzory przyszłości osobistej i zawodowej młodzieży licealnej. Między tradycją a ponowoczesnością
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Oddana w ręce czytelników książka pt. Wzory przyszłości osobistej i zawodowej młodzieży licealnej. Między tradycją a ponowoczesnością jest efektem moich wieloletnich zainteresowań badawczych problematyką funkcjonowania młodych ludzi w zmieniającym się świecie. Dotąd koncentrowałam się na funkcjonowaniu społecznym, rodzinnym i zawodowym młodych kobiet. Tym razem swoją uwagę zwróciłam w kierunku współczesnej młodzieży, zarówno dziewcząt, jak i chłopców w wieku licealnym, stanowiących znaczną część społeczeństwa, która znajduje się na etapie wkraczania w długoletnią aktywność w życiu społecznym i zawodowym. W niedalekiej przyszłości to właśnie dzisiejsza młodzież zdecyduje, jak będzie wyglądał kształt życia społeczno-kulturowego oraz otaczający nas świat. Dlatego szczególnie ważne jest poznanie kreowanych przez nią wzorów przyszłości zarówno osobistej, jak i zawodowej. Oczywiście nie bez powodu w swoich analizach szczególnie mocno akcentuję ich kontekst społeczno-kulturowy i zmienność w toku dziejów.
W niniejszej monografii podejmuję próbę ukazania złożoności problematyki wzorów przyszłości młodzieży oraz czynników różnicujących je. Przedstawiam w niej wyniki badań przeprowadzonych w tym obszarze, ukazane na tle teoretycznych analiz.

Wzory przyszłości osobistej i zawodowej młodzieży licealnej. Między tradycją a ponowoczesnością
Numer ISBN

978-83-66990-70-8

Wymiary

160x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

476

Język

polski

Recenzja

Książka wzbudzi zainteresowanie czytelników, gdyż wciąż mamy niewiele aktualnych publikacji o młodzieży, co sprawia, że w istocie zbyt mało wiemy o jej kondycji, nastawieniach i problemach w gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości społecznej. Studia i badania, które przedstawia dr Joanna Smyła, w znacznym stopniu wypełniają istniejącą lukę [...]. Autorka konsekwentnie i wyczerpująco analizuje kolejne zagadnienia, a swoją argumentację popiera odwołaniami do licznych, dobrze dobranych publikacji krajowych i zagranicznych. Cenne są sporządzone przez nią zestawienia stanowisk różnych autorów, dotyczące omawianych spraw. Rozdziały, w których dr J. Smyła przedstawia i interpretuje wyniki swoich badań, są opracowane niemal perfekcyjnie. Siłę interpretacji rezultatów badań wzmacniają liczne odwołania do istniejącej literatury naukowej, pozwalające uchwycić trwałość i zmienność świadomości i dążeń współczesnej młodzieży.
Z recenzji prof. dra hab. Mirosława J. Szymańskiego

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41jbzr
d41jbzr
d41jbzr
d41jbzr