Trwa ładowanie...
d2rnev7

Wydawnictwo Afera

Logo

Wydawnictwo Afera wydaje głównie książki autorów czeskich i polskich, którzy zostali wyróżnieni przez krytyków lub docenieni przez czytelników. Oferta wydawnicza Afery uwzględnia głośne czeskie bestsellery popularne również w innych krajach.

Wydawnictwo Afera – informacje ogólne

Afera to wydawnictwo z Wrocławia, które publikuje przede wszystkim cenionych czeskich autorów, ale wyszukuje też polskich utalentowanych pisarzy. Oficyna wydaje książki w seriach takich jak Proza Czeska, Czeska Bajka czy zapoczątkowanej w 2015 roku serii wydawniczej Nowe Polskie.

Wydawnictwo Afera – autorzy

Wydawnictwo Afera proponuje czytelnikom pozycje uznanych oraz dobrze zapowiadających się autorów. Oficyna udostępnia książki takich polskich pisarzy jak Zofia Tarajło-Lipowska i Rafał Niemczyk. Do czeskich autorów publikowanych przez Aferę należą m.in.:

  • Roman Cílek – uznany czeski twórca literatury faktu, autor popularnej książki "Ja, Olga Hepnarová" zekranizowanej w 2016 roku.
  • Petr Šabach – znany czeski prozaik i humorysta pochądzący z Pragi, jego twórczość była wielokrotnie ekranizowana.
  • Jan Balabán – jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy czeskich, specjalizuje się w prozie, jest też publicystą i tłumaczem; dwukrotny laureat czeskiej nagrody literackiej Magnesia Litera.
  • Petra Soukupová – prozaiczka młodego pokolenia, nominowana do nagród Josefa Škvoreckiego i Jiřího Ortena, ma na swoim koncie bestseller "Zniknąć".
  • Kateřina Tučkova – kuratorka i wielokrotnie nagradzana czeska pisarka, autorka uznanej powieści "Boginie z Žítkovej".
  • Petra Hůlova – czeska autorka tłumaczona na wiele języków, w tym m.in. angielski, francuski i szwedzki, laureatka wszystkich najważniejszych czeskich nagród literackich.
  • Emil Hakl – pisarz z Pragi, tworzy prozę, dramaty i poezję, wyróżniony nagrodami Josefa Škvoreckiego i Magnesia Litera.
  • Marek Šindelka – jeden z czeskich autorów młodego pokolenia, prozaik i poeta, autor zbioru opowiadań "Zostańcie z nami" wyróżnionego nagrodą Magnesia Litera.
Wydawnictwo Afera
Adres

al. Karkonoska 10

Kod i miasto

Wrocław

Numer telefonu

(+48 71) 716 48 30, 666 155 038

Numer faksu

(+48 71) 716 48 31

Adres WWW strony internetowej

http://www.wydawnictwoafera.pl

Podziel się opinią

Share
d2rnev7
d2rnev7
d2rnev7
d2rnev7