Masłem do dołu - książka

maslemdodolu.jpg "__wlasne
Podziel się

Rogal (czy w tym wypadku czeski rohlík) zawsze denerwująco wywraca się na talerzu, w dodatku zwykle upada masłem do dołu. Prawo natury, z którym trzeba się pogodzić. Tak jak z innymi dość irytującymi faktami, jak choćby tym, że człowiek się starzeje. Jednak czy naprawdę jesteśmy na to wszystko skazani? A może by na przykład zaprojektować i opatentować talerzyk, na którym podstępny rogalik nie ma prawa się wykopyrtnąć?

Poza tym – czy przekroczywszy pewną granicę wieku naprawdę trzeba być nudnym i poukładanym? Bohaterowie Masłem do dołu, dwaj czerstwi sześćdziesięciolatkowie Arnošt i Evžen, są innego zdania. Masłem do dołu to najnowsza powieść Petra Šabacha, która z miejsca uzyskała w Czechach status bestsellera i znalazła się w finale nagrody literackiej Josefa Škvoreckiego.

Wielbiciele czeskiego humoru znajdą tu wszystko, co lubią: dowcipne dialogi, absurdalne sytuacje, które przecież stale zdarzają się na co dzień, mnóstwo tylko na pozór nie powiązanych ze sobą anegdot z puentą, wyjątkowo trafnie oddany nastrój miejsca i chwili. Dla tych, którzy uparcie stawiają Šabacha w szeregu pisarzy „popowych“ Masłem do dołu jest kolejną szansą odkrycia, że pod historią opowiadaną przez przyjemnie podchmielonego wesołka kryje się znacznie więcej niż śmiech.

Masłem do dołu - Szczegóły książki
Tytuł oryginalny

Máslem dolů

Numer ISBN

978-83-932120-5-7

Rok wydania

2012

Wymiary

125x170

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

212

Autorzy
Wydawnictwo
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne