Trwa ładowanie...
d4453qe
21-02-2013 00:00

Masłem do dołu

książka
Oceń jako pierwszy:
d4453qe
Masłem do dołu
Tytuł oryginalny

Máslem dolů

Rok wydania
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Rogal (czy w tym wypadku czeski rohlík) zawsze denerwująco wywraca się na talerzu, w dodatku zwykle upada masłem do dołu. Prawo natury, z którym trzeba się pogodzić. Tak jak z innymi dość irytującymi faktami, jak choćby tym, że człowiek się starzeje. Jednak czy naprawdę jesteśmy na to wszystko skazani? A może by na przykład zaprojektować i opatentować talerzyk, na którym podstępny rogalik nie ma prawa się wykopyrtnąć?

Poza tym – czy przekroczywszy pewną granicę wieku naprawdę trzeba być nudnym i poukładanym? Bohaterowie Masłem do dołu, dwaj czerstwi sześćdziesięciolatkowie Arnošt i Evžen, są innego zdania. Masłem do dołu to najnowsza powieść Petra Šabacha, która z miejsca uzyskała w Czechach status bestsellera i znalazła się w finale nagrody literackiej Josefa Škvoreckiego.

Wielbiciele czeskiego humoru znajdą tu wszystko, co lubią: dowcipne dialogi, absurdalne sytuacje, które przecież stale zdarzają się na co dzień, mnóstwo tylko na pozór nie powiązanych ze sobą anegdot z puentą, wyjątkowo trafnie oddany nastrój miejsca i chwili. Dla tych, którzy uparcie stawiają Šabacha w szeregu pisarzy „popowych“ Masłem do dołu jest kolejną szansą odkrycia, że pod historią opowiadaną przez przyjemnie podchmielonego wesołka kryje się znacznie więcej niż śmiech.

Masłem do dołu
Numer ISBN

978-83-932120-5-7

Wymiary

125x170

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

212

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4453qe
d4453qe
d4453qe