Trwa ładowanie...
d4ce7ad

Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści

książka
Oceń jako pierwszy:
d4ce7ad
Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści
Tytuł oryginalny

Everything in Its Place. First Loves and Last Tales

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Oliver Sacks zastanawia się, co czyni nas ludźmi oraz dzieli się swoim zachwytem nad pięknem świata przyrody i treścią życia w XXI stuleciu.

W ostatnim zbiorze esejów Olivera Sacksa możemy zobaczyć, jak wielu pasjom się poświęcał, jak wielostronną i rozbudowaną miał wiedzę naukową – a zarazem że był właściwie monotematyczny, gdyż zachwycała go i olśniewała ludzka egzystencja w jej najróżniejszych postaciach.

Wszystko na swoim miejscu przynosi teksty poświęcone ogromnie różnorodnym tematom. Na co ludziom ogrody? Jak i kiedy lekarz ma oznajmić pacjentowi, iż ten cierpi na Alzheimera? Jak media społecznościowe oddziałują na nasze umysły? W niektórych z zamieszczonych w tomie tekstów autor po raz pierwszy podejmuje takie tematy jak depresja, psychoza czy schizofrenia, w innych powraca do kwestii, które od dawna go interesowały: zespół Tourette’a, starość, demencja czy halucynacje.

„Życie Olivera Sacksa zawsze pełne było zachwytu, pasji i wdzięczności… Przez ponad czterdzieści pięć lat swej aktywności pisarskiej Oliver Sacks tłumaczył nam, jak myślimy, spostrzegamy i pamiętamy, jak kształtujemy swój obraz świata i samych siebie. I dokładnie tak samo jest w jego ostatniej, fascynującej książce”.

Nicole Krauss, autorka Historii miłości

Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści
Numer ISBN

978-83-8202-016-8

Wymiary

135x205

Oprawa

twarda z obwolutą

Liczba stron

342

Język

polski

d4ce7ad

Podziel się opinią

Share
d4ce7ad
d4ce7ad
d4ce7ad
d4ce7ad
d4ce7ad