Trwa ładowanie...
d17qvjh
31-01-2020 05:34

Poznawanie pacjenta w psychoterapii ericksonowskiej

książka
Oceń jako pierwszy:
d17qvjh
Poznawanie pacjenta w psychoterapii ericksonowskiej
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pierwsze polskie syntetyczne i wielowymiarowe ujęcie psychoterapii ericksonowskiej

Krzysztof Klajs, doświadczony psychoterapeuta, w przejrzysty sposób prowadzi czytelnika poprzez istotne aspekty diagnozy w podejściu ericksonowskim, której podstawowym celem jest znalezienie indywidualnej ścieżki powrotu do zdrowia bądź odzyskanie przez pacjenta wewnętrznej równowagi.

Co czyni tę książkę wyjątkową na rynku polskim:

  • Zawiera liczne przykłady z sesji terapeutycznych i historie pacjentów opatrzone komentarzami i refleksjami autora.

  • Odsłania sposób myślenia terapeuty w nurcie ericksonowskim – na czym się koncentruje i jakie znaczenia nadaje temu, co widzi, słyszy i czuje.

  • Przedstawia w sposób zwięzły metody pracy z pacjentem m.in. wykorzystanie zjawisk transowych, rozpoznawaniem systemów rodzinnych, rozwijanie hipotez diagnostycznych.

  • Zwraca uwagę, że nie tylko pacjent, ale i terapeuta jest indywidualnością, z właściwą sobie niepowtarzalną wrażliwością diagnostyczną; pomocą w rozwijaniu tej wrażliwości może być niniejsza książka.

    Krzysztof Klajs „jest po stronie pacjenta”: nie klasyfikuje go, nie zamyka w suchych diagnozach, lecz dąży do zrozumienia jego przeżyć oraz do znalezienia dróg pomocy. W tym podejściu zmiana nie jest osiągana poprzez tropienie deficytów i urazów, lecz – już od pierwszego spotkania z pacjentem – poprzez docieranie do zasobów. Perspektywa indywidualna przeplata się tutaj z perspektywą systemową.

    Książka jest napisana przez doświadczonego i wnikliwego praktyka, a liczne przykłady czynią podróż w świat psychoterapii przygodą wręcz fascynującą tak dla początkujących, jak i dla doświadczonych terapeutów.

    prof. Bogdan de Barbaro

Poznawanie pacjenta w psychoterapii ericksonowskiej
Numer ISBN

978-83-8116-076-6

Wymiary

145x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

416

Język

polski

d17qvjh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17qvjh
d17qvjh
d17qvjh