Trwa ładowanie...
d7b5mj0

Zysk i S-ka Wydawnictwo

Zysk i S-ka Wydawnictwo powstało w 1994 roku. Od początków istnienia naszą najmocniejszą stroną była współczesna beletrystyka, która ukazuje się w kilku działach, m.in. w popularnej serii KAMELEON (przodującej na polskim rynku książki zarówno pod względem liczby wydawanych tytułów, jak i liczby autorów bestsellerów).

O sile serii KAMELEON przede wszystkim świadczą same tytuły, nie ich liczba. Ukazało się w niej wiele bestsellerów, które podbiły serca setek tysięcy polskich czytelników. Pierwszym, najbardziej spektakularnym hitem okazał się Zaklinacz koni Nicholasa Evansa. Później wydaliśmy kolejne, m.in.: Smażone zielone pomidory i Witaj na świecie, Maleńka! Fannie Flagg, Bóg rzeczy małych Arundhati Roy, powieści Thomasa Bergera, Petera Hedgesa, Eriki Jong, Stephena Kinga czy ostatnie wielkie przeboje literatury popularnej: Dziennik Bridget Jones oraz W pogoni za rozumem.

Czytelnicy obdarzyli nas także ogromną sympatią i zaufaniem za ciekawą i bogatą ofertę książek z gatunku science fiction, fantasy i powieści grozy. W roku 1997 opublikowaliśmy nowe tłumaczenie Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena, za które otrzymaliśmy nagrodę Sfinksa (nagroda przyznawana przez czytelników), w 1998 roku rozpoczęliśmy publikację cyklu Franka Herberta Diuna. Naszym nakładem ukazały się również: Diamentowy wiek i Zamieć Neala Stephensona (kolejne laureatki Sfinksa), Valis, Płyńcie łzy moje, Policjant oraz Człowiek z Wysokiego Zamku Philipa K. Dicka (dwóm z nich także przyznano nagrody Sfinksa) oraz powieści Williama Gibsona, cykle Fionavarski Gobelin Guya Gavriela Kaya, Koło Czasu Roberta Jordana, Heroldowie z Valdemaru Mercedes Lackey i Pendragon Stephena Lawheada.
Wielka popularnością cieszy się także cykl książek napisanych na podstawie gry RPG Dragonlance.

Literatura popularnonaukowa i naukowa stanowi około 30% naszej ogólnej produkcji wydawniczej, niemniej tytuły humanistycznej serii ANTROPOS oraz NEBULA, w której ukazują się publikacje z zakresu nauk przyrodniczych, na trwałe wkomponowały się w pejzaż myśli intelektualnej. W ramach tych serii ukazują się prace niekwestionowanych autorytetów określonych dziedzin, m.in.: Allana Blooma, Saula Bellowa, Francisa Fukuyamy, Alvina Tofflera, Edwarda O. Wilsona oraz Stephena Hawkinga, Rogera Penrose'a, Carla Sagana czy Johna Gribbina.

Przez cały czas rozszerzana jest oferta książek akademickich z dziedziny psychologii, socjologii, pedagogiki i politologii. Na tym polu możemy pochwalić się niemałym sukcesem Psychologii społecznej Elliota Aronsona, Timothy'ego D. Wilsona i Robin M. Akert, opublikowanej w 1997 roku.

Pięć lat temu pojawił się pomysł, by publikować polską literaturę współczesną. Seria tych książek zyskała miano POLSKIEGO KAMELEONA, a wiele powieści ukazujących się w niej to prace będące plonem, ogłoszonego po raz pierwszy w 1997 roku, konkursu na polską powieść. Dzięki tej właśnie inicjatywie czytelnicy poznali i pokochali Hannę Kowalewską za romantyczne Tego lata, w Zawrociu.

W dorobku wydawnictwa jest już prawie tysiąc tytułów. Dzięki naszej działalności zyskaliśmy grono stałych, wiernych czytelników i pozyskujemy kolejnych. Nadal będziemy rozszerzać ofertę o nowe tytuły zarówno znanych i cenionych autorów, jak i literackich debiutantów.

d7b5mj0
Zysk i S-ka Wydawnictwo
Rok powstania

1994

Adres

ul. Wielka 10

Kod i miasto

Poznań

Numer telefonu

(+48 61) 855 06 90

Numer faksu

(+48 61) 855 06 90

Adres WWW strony internetowej

http://www.zysk.com.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7b5mj0
d7b5mj0
d7b5mj0