Trwa ładowanie...
d1mh36t
d1mh36t

Uzależnienie od alkoholu. Oblicza problemu

książka
d1mh36t
Oceń jako pierwszy:
Uzależnienie od alkoholu. Oblicza problemu
Materiały prasowe

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną na świecie, legalną substancją psychoaktywną, która nie tylko przynosi ludziom poczucie przyjemności i odprężenia, lecz także jest źródłem cierpienia dla pijących i ich najbliższych.

Mimo dużej zmiany w rozumieniu zjawiska uzależnienia od alkoholu, nadal w różnych środowiskach można się spotkać z wieloma przesądami i stereotypami na ten temat (społeczne odrzucenie osób uzależnionych, uznawanie alkoholizmu za przejaw słabej woli lub charakteru, oczekiwanie, że alkoholik „weźmie się w garść”, opinia, że alkoholicy to osoby z „marginesu społecznego”).

Uzależnienie od alkoholu. Oblicza problemu jest opracowaniem prezentującym współczesną wiedzę na temat uzależnienia od alkoholu, pochodzącą z badań naukowych i obserwacji klinicznych.

Czytelnik znajdzie tu:

Omówienie zjawiska normatywnego i nienormatywnego używania alkoholu oraz opis skutków biologicznych i psychospołecznych używania tej substancji.

Prezentację najważniejszych badań nad uwarunkowaniami alkoholizmu oraz omówienie wybranych koncepcji wyjaśniających etiopatogenezę i patomechanizmy utrzymywania się zaburzenia używania alkoholu.

Analizę postępowania diagnostycznego oraz metod pomiaru stosowanych w badaniach przesiewowych i klinicznych – szczególną wartością tej części jest prezentacja treści na przykładzie diagnozy pacjenta.

Opis zjawisk, które mają istotne znaczenie dla przebiegu i obrazu klinicznego szkodliwego używania alkoholu, bywają impulsem do rozpoczęcia leczenia (zjawisko „punktu zwrotnego” albo „osiągnięcia dna”).

Prezentację różnych koncepcji głodu alkoholowego oraz najbardziej aktualne wyniki badań nad jego istotą i znaczeniem w przebiegu leczenia.

Omówienie najważniejszych modeli terapii krótko- i średnioterminowych szeroko stosowanych w leczeniu ambulatoryjnym i stacjonarnym alkoholików.

Suplement dotyczący badań nad zmianami stylu picia, zwłaszcza ilością i częstością wypijanego alkoholu przez Polaków w pierwszych miesiącach pandemii COVID-19.

d1mh36t
Uzależnienie od alkoholu. Oblicza problemu
Numer ISBN

978-83-01-21307-7

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

440

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d1mh36t
d1mh36t
d1mh36t
d1mh36t
d1mh36t