Trwa ładowanie...
dj7c5dy

Uraeus Wydawnictwo

Logo

URAEUS (Ureusz), wąż znajdujący się w znaku firmowym, to wcielenie mądrości, a jako symbol boskiej i królewskiej potęgi, chronił także przed wrogami - oczywiste jest, że ci, którzy dążą do wiedzy szczególnie winni być otaczani opieką.

Wydawnictwo Uraeus jest więc niejako mecenasem i patronem zarówno samej wiedzy, jak i jej koryfeuszy. Pragniemy zapoznać ludzi z dorobkiem naukowym i twórczością tych autorów, którzy budzą kontrowersje, poruszają tematy trudne i drażliwe, którym bliska jest myśl o rozwoju i zmianie niezadowalającego często status quo.

Nasze publikacje zapełniają niszę wydawniczą, promują autorów dotąd w naszym kraju nieznanych. Autorzy ci - filozofowie, naukowcy, publicyści - nie reprezentują żadnej specjalnej filozofii oświeceniowej, żadnego antychrześcijańskiego programu misyjnego. Wspólny im humanizm i pewien etos "metafizycznej odwagi cywilnej" łączy ich z Kopernikiem, Galileuszem, Brunem, Nietzschem, Einsteinem.

Udostępniamy informacje, zapoznajemy czytelników z aktualnym światowym stanem badań, bowiem wiedza najskuteczniej chroni przed manipulacją.

W pełni odpowiadamy za przekazywane wartości, zdajemy sobie sprawę ze związku między wolnością słowa a odpowiedzialnością.

Nasze książki inspirują i prowokują do dyskusji nad problemami uniwersalnymi, zawsze aktualnymi i budzącymi wiele emocji, takimi jak historia, religia, filozofia, przemiany społeczne, psychologia czy rozwój duchowy.

Wiemy, że zrozumienie i porozumienie, w których dopomagać mają nasze publikacje, zduszone są przez konwencje, tradycję, oportunizm i strach. Mimo to liczymy na współpracę i wsparcie wszystkich, którym poruszane przez nas tematy nie są obojętne i zapraszamy do wspólnej, otwartej dyskusji.

Uraeus Wydawnictwo
Adres

ul. Cechowa 38

Kod i miasto

Gdynia

Numer telefonu

(+48) 607 734 679

Numer faksu

(+48) 607 734 679

Adres WWW strony internetowej

http://www.uraeus.home.pl/news.php

Podziel się opinią

Share
dj7c5dy
dj7c5dy
dj7c5dy
dj7c5dy