Trwa ładowanie...
d11nvmd
06-05-2022 19:00

Rodzina problem społeczny. Socjopedagogiczne studium przeobrażeń rodziny w latach 1989–2019

książka
Oceń jako pierwszy:
d11nvmd
Rodzina problem społeczny. Socjopedagogiczne studium przeobrażeń rodziny w latach 1989–2019
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Autorka monografii podjęła wielce udaną próbę ukazania społecznego problemu rodziny w wymiarze wybranego rejonu i środowiska jednego z wielkopolskich miast średniej wielkości, ulokowanego w rejonie tradycyjnie rolniczym o dużym kapitale i potencjale ekonomicznym, a także bogatych wielokulturowych tradycjach strukturyzowania i funkcjonowania społeczności mieszkańców opisywanego miasta i jego wiejskiego zaplecza. Formułowane w pracy tezy zostały udokumentowane materiałem faktograficznym zebranym w toku realizacji autorskiego projektu badania terenowego przeprowadzonego w drugiej dekadzie XXI wieku i stosownie wykorzystane do konstrukcji projektu poznawania i rozwiązywania tego problemu siłami środowiska jego obecności, lokując tym samym zawarty w niej potencjał intelektualny i jego dyskursywny wyraz w obszarze pedagogiki społecznej – dyscypliny szczególnie zainteresowanej losami polskich rodzin i inicjatywami zmierzającymi do łagodzenia i przełamywania doświadczanych przez nie trudności (fragment Przedmowy prof. Jerzego Modrzewskiego).

Rodzina problem społeczny. Socjopedagogiczne studium przeobrażeń rodziny w latach 1989–2019
Numer ISBN

978-83-8095-914-9

Wymiary

160x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

286

Język

polski

Recenzja

Monografia wpisuje się w aktualną potrzebę prowadzenia badań nad specyfiką współczesnych problemów rodziny w społecznościach lokalnych w Polsce. Oryginalny projekt badawczy zrealizowany przez autorkę, w sposób naukowo-analityczny ukazuje wieloaspektowo ujęte problemy rodziny na tle warunków środowiska społecznego miasta Leszna oraz poznawczo wzbogaca i poszerza wiedzę o przeobrażeniach rodziny w latach 1989–2019, ukazując jednocześnie wpływ zmiany społecznej na jej funkcjonowanie. […] Książka z pewnością zainteresuje wielu czytelników, nie tylko w środowisku akademickim, ale także w praktyce społecznej. Ponadto może być ona wykorzystywana w procesie kształcenia studentów na kierunkach pedagogicznych, pracy socjalnej i innych, na określonych przedmiotach nauczania.
Z recenzji prof. dr hab. Ewy Syrek
Autorka podjęła wielce udaną próbę ukazania oblicza społecznego problemu rodzinnego w wymiarze wybranego środowiska – jednego z wielkopolskich miast średniej wielkości. Formułowane w niej tezy zostały udokumentowane materiałem faktograficznym zebranym w toku autorskiego badania terenowego i stosownie wykorzystane do konstrukcji projektu poznawania i rozwiązywania tego problemu siłami środowiska. Tym samym potencjał intelektualny książki i jej dyskursywny wyraz zostały ulokowane w obszarze pedagogiki społecznej – dyscypliny szczególnie zainteresowanej losami rodzin i inicjatywami zmierzającymi do łagodzenia i rozwiązywania doświadczanych przez nie problemów.
Z recenzji prof. dra hab. Jerzego Modrzewskiego

d11nvmd

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11nvmd
d11nvmd
d11nvmd
d11nvmd