Trwa ładowanie...
d26cc6s
02-03-2020 14:00

Programowanie w TypeScript. Tworzenie skalowalnych aplikacji w JavaScript

książka
Oceń jako pierwszy:
d26cc6s
Programowanie w TypeScript. Tworzenie skalowalnych aplikacji w JavaScript
Tytuł oryginalny

Programming TypeScript. Making Your JavaScript Applications Scale

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Każdy programista dynamicznie typowanego języka wie, jak trudno jest skalować go do wielu wierszy kodu. To dlatego w firmach Facebook, Google i Microsoft wymyślono warstwy do stopniowego wprowadzania statycznej kontroli typów w dynamicznie typowanym kodzie JavaScript i Python.

Ta praktyczna książka opisuje, co wyróżnia TypeScript na tle innych warstw typów oraz pokazuje, że dzięki zaawansowanemu systemowi typowania statycznego programowanie staje się przyjemnością.

Jeśli jesteś średniozaawansowanym programistą JavaScript, autor Boris Cherny nauczy Cię, jak opanować język TypeScript. Zrozumiesz, w jaki sposób TypeScript pomaga w eliminowaniu błędów i usprawnia współpracę wielu programistów nad tym samym kodem.

W tej książce:

Zaczniesz od podstaw: Poznasz różne typy i operatory TypeScript, dowiadując się, do czego służą i jak ich używać.

Poznasz bardziej zaawansowane zagadnienia: Zrozumiesz zaawansowany system typów TypeScript m.in. jak bezpiecznie obsługiwać błędy i budować programy asynchroniczne.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności: Dowiesz się jak, używać języka TypeScript w połączeniu z ulubionymi frameworkami front-end i back-end, migrować istniejący projekt JavaScript do TypeScripta i uruchomić aplikację TypeScript w środowisku produkcyjnym.

Boris Cherny jest liderem ds. projektowania i produktów w Facebooku. Wcześniej pracował w firmach z branży Venture Capital i Ad Tech oraz w kilku startupach. Interesuje się językami programowania, syntezą i statyczną analizą kodu oraz budowaniem interfejsów, które zachwycają użytkowników.

"W książce przedstawiono wszystkie zalety stosowania systemu typów z JavaScriptem, dzięki czemu dogłębnie poznasz język TypeScript."

Minko Gechev - Inżynier, Angular Team w Google

"Książka Programowanie w Typescript sprawnie i skutecznie wprowadziła mnie w świat TypeScripta i jego narzędzi. Zwięzłe, rzeczywiste przykłady odpowiedziały na wszystkie moje praktyczne pytania. Rozdział „Typy zaawansowane” wyjaśnia terminologię, z którą zazwyczaj mam problemy, i pokazuje, jak wykorzystywać TypeScript do tworzenia niezwykle bezpiecznego kodu, który mimo to jest przyjazny w użyciu."

Sean Grove - Współzałożyciel OneGraph

Programowanie w TypeScript. Tworzenie skalowalnych aplikacji w JavaScript
Numer ISBN

978-83-01-21084-7

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

350

Język

polski

d26cc6s

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26cc6s
d26cc6s
d26cc6s
d26cc6s