Trwa ładowanie...
d12z9zp

Pasażerski transport regionalny

książka
d12z9zp
Oceń jako pierwszy:
Pasażerski transport regionalny
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Pasażerski transport regionalny
Materiały prasowe

Wydawnictwo Naukowe PWN mają zaszczyt zaprezentować publikację, która kompleksowo ujmuje tematykę PASAŻERSKIEGO TRANSPORTU REGIONALNEGO.

Istotność tego obszaru tematycznego wynika m.in. ze skutków liberalizacji rynku usług transportowych i deregulacji (głównie regionalizacji transportu pasażerskiego wraz z usamorządowieniem kolei) wynikające z tego faktu liczne problemy dotyczą sfery regulacyjnej i realnej transportu – organizacji, nadzoru, finansowania, kształtowania oferty usługowej itd.

W książce tej Czytelnik znajdzie zagadnienia związane m.in. z:

- aspektami organizacyjno-prawnymi funkcjonowania transportu regionalnego,

- dostępnością transportową,

- systemem pasażerskiego transportu regionalnego w Polsce (w ujęciu gałęziowym),

- systemem pasażerskiego transportu regionalnego za granicą itd.

Podręcznik ten kierowany jest do studentów różnych rodzajów studiów (uniwersyteckich, politechnicznych, ekonomicznych) z wykładanymi przedmiotami typu: ekonomika transportu różnych rodzajów, systemy transportowe, transport regionalny transport międzynarodowy, usługi publiczne.

"Główną wartością pracy jest to, że Autorzy podjęli się próby podejścia systemowego i kompleksowo wskazali na powiązane ze sobą elementy systemu pasażerskiego transportu regionalnego. Aktualność i istotność publikacji nie budzi wątpliwości, zarówno w aspekcie uwarunkowań regulacyjnych, a dokładnie liberalizacyjnych w Polsce po 2009 r., ale też w związku z opublikowanym w 2017 r. Pakietem mobilności w Unii Europejskiej, który szczególnie w drugiej części dotyczy transportu pasażerskiego.
Recenzowana monografia zasługuje na publikację także z tego powodu, że do tej pory nikt nie opracował w Polsce w sposób systemowy zagadnień rozwoju tego rynku w formie książkowej."

Z recenzji prof. Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Moniki Bąk,

dziekana Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego

d12z9zp
Pasażerski transport regionalny
Numer ISBN

978-83-01-20364-1

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

220

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d12z9zp
d12z9zp
d12z9zp
d12z9zp
d12z9zp