Trwa ładowanie...
d43l8ng

Lubiąż. Klasztor mrocznych tajemnic

książka
Oceń jako pierwszy:
d43l8ng
Lubiąż. Klasztor mrocznych tajemnic
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Przenieś się do największego opactwa w Polsce, by poznać jego mroczne sekrety!

Lubiąż - prawie trzy razy większy od Wawelu, piękniejszy od Malborka, to drugi co do wielkości obiekt sakralny w Europie. Ta perła baroku nie jest usytuowana gdzieś na końcu świata lecz na Dolnym Śląsku, tuż pod Wrocławiem. Jednak klasztor, który powinien stać się atrakcją porównywalną z Wersalem, stoi wciąż pusty, zapomniany, z dala od turystycznych szlaków, bo od stuleci ciąży nad nim fatum.

Pocysterskie opactwo dewastowała Armia Czerwona i naziści, którzy nie wiadomo, co tak naprawdę tutaj robili. Agenci SB i oficerowie WSW szukali tu skarbów i niszczyli go koparkami. Nieprofesjonalni naukowcy dopuścili się zaniedbań. Tuż po upadku komuny, władze państwowe oddały zabytek w podejrzane ręce.

Poszukiwania złota nazistów i podziemnej fabryki. Tajne operacje SB oraz afera ART-B. Skarb wart miliony sprzedany przez bezpiekę na Zachód. Nieodkryte skrytki z dziełami sztuki. Drugie życie mnichów oraz sekrety Willmanna, śląskiego Rembrandta. To tylko kilka tajemnic, jakie odkrywają autorzy książki Lubiąż. Klasztor mrocznych tajemnic.

Lubiąż. Klasztor mrocznych tajemnic
Numer ISBN

978-83-7674-456-8

Wymiary

145x205

Gatunek

Kultura i sztuka,Architektura i wnętrza,Historia Polski

Oprawa

7

Liczba stron

320

d43l8ng

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43l8ng
d43l8ng
d43l8ng