Trwa ładowanie...
d2pebqt

Krakowskie Wydawnictwo

Logo

Wydawnictwo Krakowskie to oficyna wydawnicza specjalizująca się w publikowaniu swoistych perelek literatury pięknej. Doskonali - choć nieco zapomniani - pisarze, laureaci nagród, ambitni twórcy, których nazwisk nie znajdziecie w katalogach popularnych wydawnictw - wszystko to stanowi o osobliwym charakterze Wydawnictwa Krakowskiego.

Siegając po książki Wydawnictwa Krakowskiego nie należy jednak obawiać się zbyt wysokiej bariery wymagań stawianej przed czytelnikiem - czyta się je przyjemnie, a wrażenie po lekturze na długo pozostaje w pamieci, budząc pragnienie ponownego zanurzenia się w świat książek Wydawnictwa Krakowskiego.

Pierwszą wydaną książką była Przyszłego roku w Jeruzalem A. Kaminskiego (1999 r.). Dużym powodzeniem cieszyły się Fraszki, aforyzmy, anegdoty Z. Lengrena, Skandale minionego życia R. Gorczyńskiej.

Najpoważniejszym wyzwaniem promocyjnym i wydawniczym jest przybliżenie polskiemu Czytelnikowi Alberta Cohena, u nas prawie nieznanego, aczkolwiek bardzo w świecie cenionego pisarza, z jego najważniejsza powieścią Oblubienica Pana, w doskonałym tlumaczeniu A. Sochy.

W swojej ofercie Wydawnictwo ma również wywiad-rzekę z wybitnym i kontrowersyjnym reżyserem teatralnym Jakby to powiedziec... Rozmowy z Krystianem Lupą K. Gonet.

Krakowskie Wydawnictwo
Adres

ul. Hetmana Żółkiewskiego 25

Kod i miasto

Kraków

Numer telefonu

(+48 12) 411.56.46

Numer faksu

(+48 12) 411.56.46

Podziel się opinią

Share
d2pebqt
d2pebqt
d2pebqt
d2pebqt