Trwa ładowanie...
d14h3an

Kodeks karny. Krótki komentarz dla studiujących

książka
d14h3an
Oceń jako pierwszy:
Kodeks karny. Krótki komentarz dla studiujących
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Kodeks karny. Krótki komentarz dla studiujących
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kodeks karny. Krótki komentarz dla studiujących jest adresowany przede wszystkim do studentów studiów prawniczych, a także administracyjnych czy zawodowych studiów policyjnych. Stanowi on uzupełnienie podręczników akademickich, ułatwia zrozumienie i przyswojenie treści przepisów zarówno części ogólnej, szczególnej, jak i wojskowej Kodeksu karnego.

Komentarz ma służyć studentom jako pomoc podczas warsztatów czy ćwiczeń, a aplikantom do zawodów prawniczych jako repetytorium podstawowej wiedzy z prawa karnego. Skorzysta z niego również każdy człowiek niebędący prawnikiem, który dla własnych potrzeb chciałby zrozumieć treść przepisów karnych i poznać przyjętą ich wykładnię.

"Zespół uznanych specjalistów prawa karnego i prawa karnego procesowego podjął się bardzo ambitnego zadania – krótkiego skomentowania przepisów prawa karnego (części ogólnej, szczególnej i wojskowej). To niewątpliwie trudne zadanie.

(…) komentarz ma trafić do wszystkich studentów realizujących przedmiot prawo karne, nie tylko na kierunku prawo. (…) Komentarz może również z powodzeniem służyć aplikantom, jako pomoc dydaktyczna, ale także innym osobom, które będą chciały dotrzeć do podstawowej wiedzy z zakresu prawa karnego. Jest to kolejna inicjatywa wydawnicza (T. Gardocka D. Jagiełło „Kodeks postępowania karnego”, Warszawa 2018), która – jak uważam – zostanie dobrze przyjęta."

Prof. zw dr hab. Stanisław Hoc, Katedra Prawa Karnego Uniwersytet Opolski

d14h3an
Kodeks karny. Krótki komentarz dla studiujących
Numer ISBN

978-83-01-20907-0

Wymiary

125x195

Oprawa

miękka

Liczba stron

420

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d14h3an
d14h3an
d14h3an
d14h3an
d14h3an