Trwa ładowanie...
d1adxu9
03-02-2020 06:34

Johna F. Kennedy'ego. Idealizm bez złudzeń

książka
Oceń jako pierwszy:
d1adxu9
Johna F. Kennedy'ego. Idealizm bez złudzeń
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pierwsza praca poświęcona w całości myśli polityczno-prawnej Johna F. Kennedy’ego

John F. Kennedy (1917–1963) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon XX wieku. Trwale zapisał się zarówno w historii USA, jak i świata, mimo że jego prezydentura trwała niecałe trzy lata. Dziedzictwo Kennedy’ego rzadko kiedy kojarzone jest jednak z konkretną myślą polityczną. Stąd przez jednych był uznawany za polityka liberalnego, przez drugich – pragmatycznego, jeszcze innych – konserwatywnego. Dla wielu wreszcie był tylko charyzmatyczną, telewizyjną osobowością, do której lgnęły gwiazdy muzyki i filmu.

Oparta na licznych wystąpieniach i publikacjach Kennedy’ego książka Karola Wojciechowskiego uświadamia jednak, że poglądy 35. prezydenta USA składały się nie tylko na spójną myśl polityczno-prawną, ale także wyznaczyły niezwykle ważne kierunki myślenia w polityce amerykańskiej, zwłaszcza w takich sprawach, jak prawa obywatelskie, prawo imigracyjne, ekonomia i polityka podatkowa czy ochrona konsumentów.

Wiele z nich pozostaje aktualnymi, nie tylko w USA.

„Lata 60. to bardzo dobry czas dla Ameryki. John F. Kennedy był głównym architektem tego sukcesu. Ta książka pokazuje, jak tego dokonał. To fascynująca historia, którą warto poznać”.

- Ryszard Bugaj

„John F. Kennedy, choć demokrata, reprezentował wiele poglądów naprawdę liberalnych. Dopiero później socjaliści z jego własnej partii ukradli liberałom ich nazwę i zaczęli ją stosować do poglądów, z którymi Kennedy by się nie zgodził. Karol Wojciechowski napisał o tym książkę naprawdę godną polecenia”.

- Robert Gwiazdowski

„John F. Kennedy był prezydentem w bardzo trudnych czasach, kiedy trzeba było dokonywać dramatycznych wyborów. Dziś, gdy świat stoi w obliczu wielkich wyzwań i problemów, warto przyjrzeć się na nowo tamtym doświadczeniom”.

- Witold Orłowski

Johna F. Kennedy'ego. Idealizm bez złudzeń
Numer ISBN

978-83-01-19193-1

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

372

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1adxu9
d1adxu9
d1adxu9
d1adxu9