Trwa ładowanie...
d1rhaco

KIW Książka i Wiedza Spółdzielnia Wydawniczo-Handlowa

Spółdzielnia Wydawniczo-Handlowa Książka i Wiedza wydaje książki naukowe i popularnonaukowe z zakresu historii, ekonomii, filozofii. Oferujemy ponadto encyklopedie, słowniki i leksykony z wielu dziedzin, a także poradniki o żywieniu, zdrowiu fizycznym i psychicznym.

Wydawnictwo powstało w 1948 roku, opublikowało dotychczas ponad 13 500 tytułów. Wśród autorów książek wydanych przez Książkę i Wiedzę są: Max Weber, Karl Raimund Popper, Bertrand Russell, Ludwik Bazylow, Andrzej Zahorski, Henryk Samsonowicz, Nina Andrycz, Jacek Pałkiewicz.

Wydawnictwo publikuje literaturę piękną, współczesną i klasyczną, książki popularnonaukowe i naukowe oraz utwory dla dzieci i młodzieży. Ważną częścią dorobku są przekłady ze współczesnej literatury światowej: angielskiej, amerykańskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej i francuskiej. Wiele z nich ukazało się w popularnej serii Koliber. Wydawnictwo specjalizuje się w popularyzowaniu wiedzy na temat historii Polski i świata, socjologii, filozofii, religioznawstwa, ekonomii, psychologii.

d1rhaco
KIW Książka i Wiedza Spółdzielnia Wydawniczo-Handlowa
Rok powstania

1948

Adres

ul. Smolna 13

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

(0-22) 827 54 01

Numer faksu

(0-22) 827 94 16

Adres WWW strony internetowej

http://www.kiw.com.pl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rhaco
d1rhaco
d1rhaco