Trwa ładowanie...
d3ljlec
10-08-2023 11:53

Historia matematyki

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ljlec
Historia matematyki
Tytuł oryginalny

History od Mathematics An Introduction, Seventh Edition

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Matematyka to królowa nauk – to stwierdzenie, jakże prawdziwe i uniwersalne, może również rozbudzić naszą ciekawość i chęć odkrycia tego, co tak naprawdę sprawiło, że tak cenimy tę naukę.
Poznanie niesamowitej historii najwspanialszej nauki, jaką jest matematyka to rzecz, której trudno sobie odmówić. A Ty Czytelniku, możesz zapiąć pasy i przygotować się na wielką, fascynującą przygodę – wystarczy, że sięgniesz po książkę profesora Davida M. Burtona zatytułowaną po prostu: HISTORIA MATEMATYKI.
Publikacja napisana jest wciągającym, ciekawym, ale prostym językiem, który może być bez problemu przyswojony zarówno przez osoby, którym matematyka kojarzy się z „czarną magią”, jak i wielbicieli tej dziedziny nauki. Ten elegancko napisany, klasyczny tekst prof. Burtona dostarcza bogatego kontekstu historycznego dla matematyki, z którą wielu z nas (nie tylko studentów czy uczniów szkół) spotyka się na co dzień.
Wielkim wyróżnikiem HISTORII MATEMATYKI są takie jej wyjątkowe cechy, jak:

wielkie bogactwo informacji,
dokładność matematyczna i historyczna oraz
wyjątkowa i wciągająca prezentacja treści.

Książkę tę kierujemy zarówno do pasjonatów wiedzy historycznej, matematycznej, wielbicieli nauki, matematyki i jej historii na przestrzeni dziejów, jak również uczniów, nauczycieli i wykładowców matematyki i dziedzin pokrewnych oraz wszystkich, których interesuje ta wspaniała i przebogata w wyjątkowe postaci dziedzina wiedzy.

Historia matematyki
Numer ISBN

978-83-01-22923-8

Wymiary

205x245

Oprawa

miękka

Liczba stron

788

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ljlec
d3ljlec
d3ljlec
d3ljlec