Trwa ładowanie...
dw6qx70
dw6qx70

Wydawnictwo Filo

Logo wydawnictwa Filo Facebook.com
Logo wydawnictwa Filo

Filo jest warszawskim wydawnictwem, powstałym w 2006 r., które zajmuje się głównie tematyką kulinarną. Najbardziej znanymi nazwiskami w gronie autorów są: Nigella Lawson, Anthea Turner czy Sophie Dahl. Od jakiegoś czasu Filo wydaje także prozę izrealską oraz thrillery.

Filo – działalność wydawnicza

Wydawnictwo Filo znane jest głównie z książek kulinarnych, poradników, w tym "Perfekcyjnej pani domu" Anthei Turner oraz z opracowań o modzie Niny Garcii. Po sukcesie w tych segmentach, Filo zdecydowało się na poszerzenie oferty o serię ze współczesną prozą izraelską (m.in. z opowiadaniami Leore'a Dayana - "Ludzie wolą tonąć w morzu", powieścią Sayeda Kashui "Druga osoba liczby pojedynczej" czy thrillerem Yishai Sarida "Limassol"). Dystrybucją książek zajmuje się Firma Księgarska Olesiejuk z Ożarowa Mazowieckiego.

Autorzy Wydawnictwa Filo

Najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem wśród jego autorów jest Nigella Lawson, brytyjska dziennikarka, prowadząca telwizyjne programy kulinarne. To jej książka - "Nigella gryzie" - zapoczątkowała sukces świeżo założonego wydawnictwa. Oprócz Lawson, znajdują się tutaj także książki Sophie Dahl i znanego szefa kuchni, Yotama Ottolenghi.

Autorzy, których książki wydało wydawnictwo Filo to m.in.:

Wydawnictwo Filo
Rok powstania

2006

Adres

ul. Niedźwiedzia 4c

Kod i miasto

02-737 Warszawa

Adres WWW strony internetowej

http://filo.com.pl/

Podziel się opinią

Share
dw6qx70
dw6qx70

dw6qx70
dw6qx70
dw6qx70