Trwa ładowanie...
d3u02t3

Epigenetyka

książka
Oceń jako pierwszy:
d3u02t3
Epigenetyka
Tytuł oryginalny

Epigenetics, Nuclear Organization and Gene Function

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Epigenetyka dostarcza zainteresowanym studentom, wykładowcom oraz badaczom pewnych podstaw, dzięki którym zrozumieją zasadnicze mechanizmy regulacji epigenetycznej, ich zależność od genetyki i wzajemny wpływ, jaki wywierają na siebie mechanizmy epigenetyczne i genetyczne.

Poza wyjątkowymi sytuacjami nie zawiera ona informacji na temat klasycznego dziedziczenia, zachowywania się chromosomów czy cytogenetyki. Omówiono w niej wyłącznie te zjawiska genetyczne i molekularne, które pozostają w związku i wywierają wpływ na teorię epigenetyki i prowadzone w jej obszarze badania.

Kolejnym zadaniem tej książki jest ukazanie znaczenia trójwymiarowej organizacji materiału genetycznego i jego rozmieszczenia w podzielonym funkcjonalnie na segmenty jądrze komórki.

Publikacja, oprócz dostarczenia podstawowej wiedzy na temat różnicowania komórkowego i rozwoju organizmu, ma też na celu wskazanie nowych dróg dla zastosowań medycznych zgromadzonej wiedzy i opowiada się za intensywniejszym poszukiwaniem sposobów na wykorzystanie informacji o różnicowaniu komórek macierzystych na potrzeby medycyny regeneracyjnej. Stąd też najważniejsze aspekty regulacji genetycznej i epigenetycznej omawiane są w odniesieniu do wyższych zwierząt wielokomórkowych, ze szczególnym uwzględnieniem ssaków, a przede wszystkim ludzi. Taką samą perspektywę zastosowano, opisując struktury jądrowe. Przykłady zaczerpnięte z organizmów jednokomórkowych i roślin przywoływane są wówczas, gdy dane kwestie odnoszące się do zjawiska regulacji genów zbadano tylko na tych formach życia.

Książka składa się z pięciu części:

Część I Wprowadzenie do epigenetyki i regulacji epigenetycznej

Część II Regulacja transkrypcji przez mechanizmy epigenetyczne

Część III Zależności między procesem transkrypcji a strukturami jądrowymi

Część IV Dziedziczenie struktury chromatyny i stany funkcjonalne

Część V Epigenetyka, zdrowie i rozwój człowieka

Epigenetyka
Numer ISBN

978-83-01-21797-6

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

342

Język

polski

d3u02t3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u02t3
d3u02t3
d3u02t3
d3u02t3