Trwa ładowanie...
drdd54x

Ekologia molekularna

książka
drdd54x
Oceń jako pierwszy:
Ekologia molekularna
Tytuł oryginalny

Molecular Ecology

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Ekologia molekularna
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Aktualne omówienie popularnych technik wykorzystywania danych molekularnych w badaniach ekologicznych.

Książka ukazuje, jak biologia molekularna i genetyka populacyjna poszerzają naszą wiedzę na temat wybranych aspektów ekologii i ewolucji, takich jak lokalne przystosowanie, dyspersja w krajobrazie, filogeografia, ekologia behawioralna i biologia konserwatorska. Wraz z postępami technologicznymi w dziedzinie genetyki w szybkim tempie rozwija się innowacyjna dyscyplina ekologii molekularnej, dostarczająca nam istotnych informacji na temat niemal wszystkich grup taksonomicznych.

Najnowsze wydanie Ekologia molekularna prezentuje przełomowe osiągnięcia dokonane w tej dziedzinie wiedzy na przestrzeni ostatnich lat. Tym samym czytelnicy otrzymują do rąk wyczerpujące i aktualne omówienie obecnego stanu tej dyscypliny.

Do tematów, które niniejsze wydanie podejmuje po raz pierwszy, należą: sekwencjonowanie nowej generacji, metabarkodowanie, techniki związane z DNA środowiskowym (eDNA) oraz epigenetyka. Autorka książki, Joanna Freeland, jedna z czołowych badaczek w dziedzinie ekologii molekularnej, z myślą o osobach dopiero zapoznających się w tą dyscypliną badań omawia także podstawowe pojęcia i zasady stosowane w obszarze ekologii molekularnej.

Niniejszy podręcznik:

jest przystępny i przyjazny czytelnikowi,

stanowi wprowadzenie do ekologii molekularnej,

został przejrzany w porównaniu z poprzednim wydaniem, dzięki czemu uwzględnia wyniki najnowszych badań i postępy w nauce,

zawiera nowe rozdziały dotyczące kwestii takich, jak genetyka krajobrazu, metabarkodowanie czy genetyka zespołów.

Ekologia molekularna, zawierająca informacje, które przydadzą się każdemu czytelnikowi zainteresowanemu ekologią i ewolucją populacji żyjących na wolności, stanowi znakomity podręcznik także dla studentów i naukowców, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat tego fascynującego obszaru badań.

drdd54x
Ekologia molekularna
Numer ISBN

978-83-01-21627-6

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

404

Język

polski

Podziel się opinią

Share
drdd54x
drdd54x
drdd54x
drdd54x
drdd54x