Trwa ładowanie...
d1ef7ju
31 stycznia 2020, 15:15

Dwupaliwowe elektrownie i elektrociepłownie gazowo-parowe. Efektywność energetyczna i ekonomiczna

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ef7ju
Dwupaliwowe elektrownie i elektrociepłownie gazowo-parowe. Efektywność energetyczna i ekonomiczna
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jest to nowatorska publikacja dotycząca ANALIZY OPŁACALNOŚCI ENERGETYCZNEJ I EKONOMICZNEJ budowy nowych elektrowni i elektrociepłowni gazowo-parowych DWUPALIWOWYCH oraz modernizacji już istniejących elektrowni i elektrociepłowni węglowych do takich układów. Książka ta wraz z wcześniejszą książką prof. Ryszarda Bartnika zatytułowaną „Elektrownie i elektrociepłownie gazowo-parowe. Efektywność energetyczna i ekonomiczna” dotyczącą UKŁADÓW JEDNOPALIWOWYCH stanowi komplet wiedzy o układach gazowo-parowych.

W książce znajdują się treści dotyczące:

metodyki i modeli matematycznych analizy efektywności energetycznej i ekonomicznej budowy nowych bloków gazowo-parowych dwupaliwowych i modernizacji już istniejących bloków węglowych do takich układów

doboru mocy turbiny gazowej i struktury kotła odzyskowego zarówno do nowo budowanych układów gazowo-parowych dwupaliwowych, jak i do modernizowanych istniejących elektrowni i elektrociepłowni węglowych właśnie do takich układów.

Publikację kierujemy do szerokiego grona odbiorców, do studentów i pracowników naukowych uczelni technicznych na kierunkach: ENERGETYKA, ELEKTROTECHNIKA, INŻYNIERIA ŚRODOWISKA, MECHANIKA I BUDOWA MASZYN. Wydawnictwo poleca tę książkę ze względu na jej walory praktyczne również inżynierom zajmującym się planowaniem, budową oraz eksploatacją elektrowni i elektrociepłowni, pracownikom energetyki zawodowej, a także inwestorom elektrowni i elektrociepłowni gazowo-parowych.

"Problematyka zawarta w książce jest nowością na rynku wydawniczym. Bardzo ważnym aspektem zawartym w monografii jest to, że układy gazowo-parowe dwupaliwowe obok budowy nowych bloków energetycznych stanowią również bardzo duży potencjał modernizacyjny dla już istniejących elektrociepłowni i elektrowni węglowych. Układy dwupaliwowe mogą bowiem powstawać w wyniku nadbudowy turbiną gazową już istniejących cieplnych układów węglowych. (…)
Dzięki modernizacji bardzo istotnie może zostać zmniejszony wskaźnik emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego na jednostkę wyprodukowanej w nich energii elektrycznej. Emisja dwutlenku węgla na 1 MWh wyprodukowanej energii elektrycznej w tych układach wynosi zgodnie z wymogami Unii Europejskiej poniżej EFCO2 = 500 kg CO2 / MWh. (…)
W książce zaprezentowano model matematyczny bloku węglowego o mocy 370 MW nadbudowanego turbozespołem gazowym i kotłem odzyskowym. Model ten umożliwia Czytelnikom, na jego wzór, samodzielne budowanie modeli matematycznych dla dowolnych innych układów cieplnych bloków energetycznych, co w konsekwencji pozwoli analizować ich opłacalność energetyczną i ekonomiczną."

Z recenzji dra hab. inż. Marcina Szegi, prof. nzw. Politechnika Śląskiej

Dwupaliwowe elektrownie i elektrociepłownie gazowo-parowe. Efektywność energetyczna i ekonomiczna
Numer ISBN

978-83-01-20560-7

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

220

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj