Trwa ładowanie...
d3yyd05
25-05-2020 17:00

Chromatografia jonowa. Teoria i praktyka

książka
Oceń jako pierwszy:
d3yyd05
Chromatografia jonowa. Teoria i praktyka
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Chromatografia jest obecnie najpopularniejszą techniką rozdzielania mieszanin, a jedną z jej odmian stosowaną do analizy nieorganicznych i organicznych jonów i substancji jonogennych jest chromatografia jonowa. W książce opisano jej podstawy teoretyczne i zastosowania, a w szczególności:

historię powstania i miejsce chromatografii jonowej wśród innych metod chromatograficznych;

procesy fizyczne i chemiczne, stanowiące podstawy tej metody;

zagadnienia dotyczące faz stacjonarnych i eluentów, supresorów oraz rodzajów detekcji;

sposoby przygotowania próbek do analizy;

zastosowania chromatografii jonowej do badania próbek stałych, ciekłych i gazowych.

Niewątpliwym atutem książki jest obszerna bibliografia oraz słowniczek pojęć i terminów, a także wykaz stosowanych akronimów.

W porównaniu do poprzedniego wydania znacznie więcej miejsca poświęcono technikom pokrewnym, takim jak: chromatografia wykluczania jonowego oraz chromatografia z tworzeniem par jonowych. Zaktualizowano i poszerzono informacje związane z metodami standardowymi, analizą specjacyjną i technikami łączonymi, czy zastosowaniami chromatografii jonowej w badaniach żywności, próbek klinicznych i farmaceutycznych.

Nowe zagadnienia to m.in. zastosowania chromatografii jonowej w oznaczaniu kwasów karboksylowych, chloranów(VII), amin, aminokwasów i białek czy węglowodanów. Książka polecana studentom, doktorantom i wykładowcom takich kierunków, jak: chemia, biochemia, biotechnologia, ochrona i inżynieria środowiska, nauki rolnicze i o żywności, a także nauk medycyny i farmacji. Ze względu na aspekty praktyczne będzie ona użyteczna także pracownikom laboratoriów badawczych i kontrolno-pomiarowych zajmujących się monitorowaniem zanieczyszczeń powietrza, gleb i wody oraz jakości produktów chemicznych, żywnościowych czy farmaceutycznych.

Chromatografia jonowa. Teoria i praktyka
Numer ISBN

978-83-01-21231-5

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

496

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yyd05
d3yyd05
d3yyd05
d3yyd05