Trwa ładowanie...
d3eeg7m
04-02-2020 08:04

Chemia obliczeniowa

książka
Oceń jako pierwszy:
d3eeg7m
Chemia obliczeniowa
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Chemia obliczeniowa stała się w ostatnich latach jednym z podstawowych narzędzi badawczych zarówno w samej chemii, jak i naukach pokrewnych. Dynamiczny rozwój tej dziedziny był możliwy dzięki ogromnemu wzrostowi dostępnych mocy obliczeniowych, ale też dzięki postępowi dokonanemu na polu samych metod obliczeniowych oraz poprawie wydajności algorytmów i implementującego je oprogramowania.

Niniejsza książka została napisana z myślą o dostarczeniu krótkiego i łatwo przyswajalnego wstępu do wszystkich kluczowych metod i technik używanych w dziedzinie. W szczególności obejmuje ona zagadnienia związane z opisem struktury elektronowej metodami chemii kwantowej, mechaniką molekularną, zagadnieniami optymalizacji geometrii, technikami symulacji molekularnych, mechaniką statystyczną oraz metodami o charakterze hybrydowym. Zamiast systematycznego opisu chemii teoretycznej, nacisk został w niej położony na wyjaśnienie kluczowych aspektów związanych z zasadami działania poszczególnych metod. Z rozmysłem zrezygnowano również z rozbudowanego opisu matematycznego omawianych zagadnień.

Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów wyższych lat studiów licencjackich, jednakże może się również okazać wartościowa dla studentów studiów wyższych stopni oraz naukowców planujących podjęcie badań z wykorzystaniem metod chemii obliczeniowej. Co więcej, w obecnych czasach, niemal każda osoba zajmująca się naukowo chemią napotka w literaturze dotyczącej przedmiotu swoich badań prace obliczeniowe. Książka ta może się w takich przypadkach okazać pomocna przy identyfikacji zastosowanych tam metod oraz ocenie wiarygodności prezentowanych wniosków.

Chemia obliczeniowa
Numer ISBN

978-83-01-20679-6

Wymiary

205x285

Oprawa

miękka

Liczba stron

190

Język

polski

d3eeg7m

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eeg7m
d3eeg7m
d3eeg7m
d3eeg7m