Trwa ładowanie...
ditb680

50 idei, które powinieneś znać. Psychologia

książka
ditb680
Oceń jako pierwszy:
50 idei, które powinieneś znać. Psychologia
Tytuł oryginalny

50 Psychology Ideas You Really Need to Know

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
50 idei, które powinieneś znać. Psychologia
Materiały prasowe

Współcześnie psychologia dotyka niemal każdej sfery życia społecznego. Żaden film sensacyjny czy dokumentalny, żaden talk-show czy nawet porada medyczna nie będą mieć pełnego charakteru, jeżeli nie wprowadzi się do nich elementu psychologii. Prototyp samochodu, projekt domu, dobór stroju, towarów konsumpcyjnych i partnera, sposób wychowania dzieci – wszystkie te kwestie albo są przedmiotem badań psychologicznych, albo podlegają ich wpływom.

Psychologia to nauka zarówno czysta, jak i stosowana. Jej celem jest zrozumienie zachowania oraz podstawowych mechanizmów i procesów kształtujących idee, uczucia i myśli. Ludzie stawiający pierwsze kroki w psychologii są często zaskoczeni zakresem problemów badanych przez psychologów – od marzeń sennych do urojeń wielkościowych; od fobii komputerowej do przyczyn nowotworów; od pamięci do migracji społecznych; od kształtowania postaw do alkoholizmu. Co ważne i pożyteczne, psychologia uczy słownictwa, dzięki któremu można opisać i wyjaśnić pewne zachowania: uczy języka opisującego i tłumaczącego te zachowania.

50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień – tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych – które od dawna towarzyszą ludzkości w jej misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura każdego początkującego erudyty!

ditb680
50 idei, które powinieneś znać. Psychologia
Numer ISBN

978-83-01-21747-1

Wymiary

165x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

266

Język

polski

Podziel się opinią

Share
ditb680
ditb680
ditb680
ditb680
ditb680