Trwa ładowanie...
dexpzcy

Żyć z sensem. Praktyczne zastosowanie logoterapii

książka
dexpzcy
Oceń jako pierwszy:
Żyć z sensem. Praktyczne zastosowanie logoterapii
Tytuł oryginalny

Sinnvoll leben. Eine praktische Anleitung der Logotherapie

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Żyć z sensem. Praktyczne zastosowanie logoterapii
Materiały prasowe

Drugie, poprawione wydanie bestsellerowej książki Alfrieda Längle, wybitnego austriackiego psychologa i psychoterapeuty. Autor prowadzi Czytelnika przez szereg pytań i zagadnień pomagających zbliżyć się do indywidualnej odpowiedzi na fundamentalne pytanie o sens. Żyć z sensem to praktyczny przewodnik po drogach prowadzących do odnalezienia sensu — nie jakiegoś abstrakcyjnego „Wielkiego Sensu Życia”, ale konkretnego, osobistego sensu życia danego człowieka w danych okolicznościach. Żyć z sensem oznacza więc, że człowiek, ze swoimi zdolnościami i kompetencjami, ze swoim odczuwaniem i wolą, odpowiada na propozycję chwili i twórczo się z nią konfrontuje, zarówno dając, jak i otrzymując. Sens wymaga zaangażowania i bezpośredniej obecności.

Autor poświęca także szczególną uwagę praktycznym technikom podejmowania właściwych decyzji w najróżniejszych życiowych sytuacjach.

Po co żyję?

Co nadaje sens mojemu życiu?

Co daje mi poczucie spełnienia?

Jak podejmować decyzje w zgodzie ze sobą?

O Autorze

Alfried Längle — austriacki psychoterapeuta, wykładowca na austriackich i światowych uniwersytetach, m.in. w Wiedniu, Klagenfurcie i Moskwie. Uczeń oraz późniejszy bliski współpracownik Viktora Frankla — austriackiego neurologa i psychiatry, ojca logoterapii i twórcy podstaw analizy egzystencjalnej. Założyciel oraz prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Logoterapii i Analizy Egzystencjalnej (GLE), z siedzibą w Wiedniu, gdzie prowadzi również własną praktykę terapeutyczną. W Polsce prowadzi szkolenia psychoterapeutyczne w nurcie analizy egzystencjalnej we współpracy ze Stowarzyszeniem Psychoterapii Egzystencjalnej (GLE-Polska).

dexpzcy
Żyć z sensem. Praktyczne zastosowanie logoterapii
Numer ISBN

978-83-64299-81-0

Wymiary

150x230

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

160

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dexpzcy
dexpzcy
dexpzcy
dexpzcy
dexpzcy