Trwa ładowanie...
dcqod6c

Radosny smutek przemijania

książka
dcqod6c
Oceń jako pierwszy:
Radosny smutek przemijania
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Radosny smutek przemijania
Materiały prasowe

Radosny smutek przemijania to album, który powstał dla upamiętnienia jubileuszu 60-lecia pracy scenicznej Sławy Przybylskiej. Zrodził się z inspiracji męża, Jana Krzyżanowskiego. Zawiera kilkadziesiąt portretów pochodzących z archiwum rodzinnego. Ta fotograficzna podróż rozpoczyna się przed wojną, w Międzyrzecu Podlaskim i upamiętnia wszystkie kluczowe dla kariery Sławy chwile. Postać na zdjęciach uwodzi magnetycznym spojrzeniem, zdumiewa swą niezmiennością na przestrzeni lat, trwałym blaskiem zachwytu nad pięknem istnienia. Uzupełnieniem fotografii są wybrane myśli Sławy, cytaty z jej ulubionych utworów literackich, fragmenty wspomnień, refleksje nad warsztatem artystycznym i teksty piosenek.

Witać każdy dzień z uśmiechem i z piosenką na ustach, zatapiać myśli w poetyckich strofach, w rozważaniach o naturze świata; dzielić się sercem z najbliższymi, uczyć wciąż nowych rzeczy; poznawać, podziwiać, odkrywać, świętować chwilę; pamiętać o tym, co ważne, nie przejmować się Nieuniknionym… Czy można tak żyć?

Cichy i skromny dowód takiego istnienia zawarty jest na kartach niniejszego albumu.

O Autorce

Sława Przybylska — polska piosenkarka, która zadebiutowała na scenie pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Rozgłos przyniosła jej wykonana w 1958 roku piosenka Pamiętasz, była jesień, która pojawiła się w filmie Wojciecha Hasa Pożegnania. W czasie swojej kariery nagrała wiele albumów, a ostatnim wydanym jest Mój Okudżawa z 2015 roku. W 2000 roku odznaczona przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Obszerny wywiad ze Sławą Przybylską można znaleźć również w innej naszej książce zatytułowanej Kobieta metamuzyczna (2014).

dcqod6c
Radosny smutek przemijania
Numer ISBN

978-83-64299-57-5

Wymiary

210x270

Oprawa

twarda z obwolutą

Liczba stron

202

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dcqod6c
dcqod6c
dcqod6c
dcqod6c
dcqod6c