Trwa ładowanie...
d1s6669

WUWR Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

Historia Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Na uczelni powstał wówczas niewielki dział wydawniczy. W miarę rozwoju wzrastały edytorskie potrzeby Uniwersytetu związane z koniecznością publikacji pomocy dydaktycznych i prac naukowych, co powodowało ciągły rozwój działu wydawniczego, który w 1972 r. uzyskał status wydawnictwa uczelnianego. Od tego momentu oficyna nosi nazwę Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, od 1 kwietnia 1996 r. działając jako jednoosobowa spółka Uniwersytetu Wrocławskiego z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podstawowym zadaniem Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego Sp. z o.o. jest zapewnienie studentom wszystkich kierunków materiałów dydaktycznych w postaci podręczników i skryptów. Istotnym celem jest publikowanie dorobku naukowego pracowników Uniwersytetu. Prace te ukazują się jako Acta Universitatis Wratislaviensis w 48 seriach wydawniczych, merytorycznie związanych z działalnością naukową poszczególnych wydziałów Uczelni.

d1s6669
WUWR Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok powstania

1972

Adres

Pl. Uniwersytecki 9/13

Kod i miasto

Wrocław

Numer telefonu

(+48 71) 375 28 09

Numer faksu

(+48 71) 375 27 35

Adres WWW strony internetowej

http://www.wuwr.com.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s6669
d1s6669
d1s6669
d1s6669

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj