Trwa ładowanie...
det4rfx
17-06-2020 14:00

W poszukiwaniu dróg. Refleksje na kanwie relacji Mistrz – uczeń

książka
Oceń jako pierwszy:
det4rfx
W poszukiwaniu dróg. Refleksje na kanwie relacji Mistrz – uczeń
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Książka W poszukiwaniu drogi… Refleksje na kanwie relacji Mistrz – uczeń dedykowana jest Profesorowi Mirosławowi J. Szymańskiemu. Jej powstanie nie wiąże się w zasadzie z wydarzeniem, jubileuszem, rocznicą, choć i taka w biogramie naukowym Profesora jest. Wynika raczej z potrzeby serca – chęci okazania wdzięczności Mistrzowi przez wypromowanych przez niego doktorów.
Pierwsza część tytułu nawiązuje do publikacji Profesora, a przez autorów artykułów traktowana jest jako metafora. Każdy bowiem, poszukując własnej drogi naukowego rozwoju, połączył ją z drogą Mistrza, by iść z nim, przy nim, tuż obok, rozwijać się i czerpać ze źródła jego mądrości siłę do pokonywania dystansu. Czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni, że mogliśmy, i możemy wciąż, doświadczać wspólnej drogi. Kolejność wejścia na nią zaakcentowana została układem artykułów w częściach drugiej i trzeciej, a datą umowną spotkania jest moment obrony pracy doktorskiej promowanej przez Profesora. Pierwsza część książki stanowi natomiast swoiste naukowe i życiowe przesłanie Mistrza do uczniów.
Profesor Szymański to niekwestionowany autorytet w dziedzinie pedagogiki, ze szczególnym mistrzostwem w zakresie socjologii edukacji. Dla autorów tekstów dedykowanych mu w niniejszej publikacji jest Mistrzem, Przyjacielem, Wyjątkowym Człowiekiem, dla którego każdy doktorant to szczególna osoba. Profesor potrafi wydobywać piękno z każdego człowieka, dlatego też jego doktoranci są ludźmi szczęśliwymi, mogąc się rozwijać pod czujnym okiem Mistrza. Jego życie dla innych, by służyć im swoją wiedzą, mądrością, z racji skromności Profesora nigdy nie jest nagłaśniane. A zatem żeby inni mogli się dowiedzieć – lub utwierdzić w przekonaniu – że spotkanie z Profesorem Mirosławem J. Szymańskim jest zawsze zalążkiem dobrej zmiany, zachętą do rozwijania skrzydeł, okazją do doświadczania dotyku mądrości, postanowiliśmy złożyć mu hołd w postaci tej książki. Może nie zawsze słowa oddają wdzięczność, jednakże podjęliśmy próbę, by uczynić ten krok i powiedzieć Czytelnikom, jak ważną i wyjątkową osobą jest Profesor Szymański. Bogactwo tematów, naukowych kategorii, różnorodność perspektyw prezentowanych w artykułach zawartych w dedykowanej mu publikacji są unaocznieniem znawstwa, skali naukowych zainteresowań Mistrza. Zawsze tematy podejmowanych przez nas prac i ich kontynuacje na potrzeby kolejnych awansów były ziarnem wiedzy wyrastającym z erudycji, naukowej mądrości Profesora. Nasz wkład w rozwój nauki stanowił zaledwie kroplę w morzu jego wiedzy przekazywanej nam bezpośrednio i na tysiącach stron zapisanych w naukowych monografiach, artykułach, esejach, publikowanych wykładach.

W poszukiwaniu dróg. Refleksje na kanwie relacji Mistrz – uczeń
Numer ISBN

978-83-8095-854-8

Wymiary

160x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

458

Język

polski

det4rfx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
det4rfx
det4rfx
det4rfx
det4rfx